reklama
4:00 • Zimní olympijské hry • 9. den

Devátý den ZOH živě

Dobrý den. Vítáme vás u online přenosu z devátého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Online přenos začne přibližně ve čtyři hodiny středoevropského času.

Olympijské hry Olympijské hry | Foto: Reuters
3:39

Zatímco v Česku je ještě hluboká noc, v Koreji už se závodí. Tedy alespoň na krytých sportovištích, neboť v horách opět posouvá vítr program. Zatím byl přesunut start ženského super-G, který původně měl odstartovat ve tři hodiny. Nově je začátek plánován na 4:00, z Češek by do závodu měly zasáhnout Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová. Podle programu naopak probíhá kvalifikace slopestylu lyžařek. 

3:45

Bez problémů se soutěží také v halách v Kangnungu. Ženy rozehrály páté kolo turnaje v curlingu a krasobruslaři soutěží ve volných jízdách. Michal Březina, jenž zajel  ve včerejším volném programu skvělou jízdu a drží průběžné deváté místo, přijde na řadu po čtvrté hodině. 

3:50

Podle programu by také měl proběhnout hokejový zápas mezi Českem a Kanadou, jehož úvodní buly se vhazuje ve 4:10. Kompletní program dne najdete v naší olympijské grafice

3:52

Když už jsme u hokeje, čeští trenéři po nepříliš povedeném utkání s Koreou plánují do sestavy zařadit hned trojici hráčů, kteří ve středu nehráli. Vedle Martina Růžičky a Dominika Kubalíka jde o beka Tomáše Kundrátka. Naopak Ondřej Vitásek a Michal Vondrka budou zápas sledovat jen z tribuny. 

Předpokládaná sestava vypadá takto: Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec - D. Kubalík, Jan Kovář, Erat - M. Růžička, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, Sekáč - Řepík, Horák, Birner - T. Zohorna.

3:55

Oba švýcarští olympionici, kteří se na hrách v Pchjongčchangu nakazili norovirem, už jsou v pořádku a mohou opět trénovat. Fabian Bösch a Elias Ambühl tak v neděli podle plánů zasáhnou do kvalifikace lyžařského slopestylu.

3:57

Podle posledních zpráv by ženské Super-G mělo začít načas, tedy ve 4:00. Jako první se na trať pustí Lindsey Vonnová, Ledecká pojede jako 26. a Pauláthová 36. 

Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH 2018 Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
4:00

Hokejový zápas mezi Kanadou a Českem, který začne za deset minut, můžete sledovat v našem speciálním online přenosu zde:

4:01

Lindsey Vonnová právě odstartovala olympijské Super-G a stanovuje první čas závodu. Na trati ale udělala jednu velkou chybu, takže je otázka, jestli zůstane v čele na dlouho. 

4:04

Obhájkyně zlata ze Soči ani úřadující mistryně světa se na olympijských hrách v Pchjongčchangu nedostaly do finále lyžařského slopestylu. Šestnáctiletá světová šampionka Tess Ledeuxová z Francie byla v kvalifikaci patnáctá, první olympijská vítězka v této disciplíně Dara Howellová z Kanady skončila po dvou nepovedených jízdách až jednadvacátá.

Neuspěla ani její krajanka Kim Lamarreová, která získala před čtyřmi lety v Soči bronz. Kvalifikaci, z které postoupilo 12 závodnic, vyhrála Švédka Emma Dahlströmová. Finále ve Phoenix Snow Parku začne v 5:00, v bojích o medaile lyžařky absolvují tři jízdy.

4:10

Takhle to aktuálně vypadá v cíli Super-G. V čele průběžného pořadí už vystřídala Vonnovou Italka Johanna Scharfová. 

Diváci na ženském Super-G v Pchjongčchangu 2018 Diváci na ženském Super-G v Pchjongčchangu 2018 | Foto: Reuters
4:13

Do čela Super-G se i přes jednu větší chybu vyhoupla Švýcarka Lara Gutová. Odjelo zatím pět závodnic, Ledecká přijde na řadu jako 26. 

4:16

Nejrychlejší čas Super-G právě zaznamenala Tina Weiratherová, což mimo jiné znamená, že Lindsey Vonnová bude bez medaile. 

Lindsey Vonnová v Super-G na olympiáda v Pchjongčchangu 2018 Lindsey Vonnová v Super-G na olympiáda v Pchjongčchangu 2018 | Foto: Reuters
4:18

V hokejovém duelu mezi Kanadou a Českem jdou do vedení hned po dvou minutách hry javorové listy. V přesilovce se trefil Mason Redmond. Online ze zápasu sledujte zde. 

4:22

Výsledky pátého kola turnaje curlerek:

Švédsko - Švýcarsko 8:7, USA - Rusko 7:6, Čína - Japonsko 7:6 a Velká Británie - Dánsko 7:6. 

Pořadí:
1. Švédsko 4/0, 2. Japonsko a Velká Británie 3/1, 4. Korea 2/1, 5. USA a Čína 2/2, 7. Švýcarsko, OSR a Dánsko 1/3, 10. Kanada 0/3.

4:23

Super-G má za sebou elitní desítka. V čele zůstává Lichtenštejnka Weiratherová před Italkou Schnarfovou a Švýcarkou Gutovou. 

4:24

V Kangnungu Češi mezitím srovnali, o gól se postaral Dominik Kubalík, tedy muž, který způsobil onu úvodní přesilovku, v níž se trefil Redmond. 

4:34

Tina Weiratherová už si určitě pomalu začínala myslet na zlato, ale ne tak rychle. Olympijská šampionka ze Soči Anna Veithová, která se ovšem letos nepyšní nijak skvělou formou, zajela ještě o dvě desetiny rychleji. Máme za sebou patnáct závodnic, dalších 30 ještě čeká na startu. Včetně Ester Ledecké a Kateřina Pauláthové. 

4:40

Kanaďané využívají další přesilovku a vedou nad Českem v první třetině 2:1. tentokrát se trefil René Bourque

Mason Raymond's (21),  Andrew Ebbett a  Linden Vey  slaví gól v české síti na ZOH 2018 Mason Raymond (21), Andrew Ebbett a Linden Vey slaví gól v české síti na ZOH 2018
Sport , ČTK , Marek Janoš
AKTUALIZOVÁNO 17. 2. 2018
reklama