reklama

Do Ria vyrazili další sportovci včetně vlajkonoše Krpálka

Také judista Lukáš Krpálek už nabral směr Rio de Janeiro. Také judista Lukáš Krpálek už nabral směr Rio de Janeiro. autor: Jakub Plíhal
Směr Rio de Janeiro dnes v leteckém speciálu nabrala další skupina českých sportovců. Judista Lukáš Krpálek se už těší na slavnostní zahájení, kde ponese českou vlajku.

Praha - Další dvě desítky českých sportovců dnes večer odletěly do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro.

Na palubě speciálu nechyběl vlajkonoš výpravy na pátečním slavnostním zahájení judista Lukáš Krpálek, atleti Pavel Maslák, Adam Sebastian Helcelet, golfistka Klára Spilková nebo badmintonista Petr Koukal, který nesl českou vlajku na hrách v Londýně před čtyřmi lety.

Koukala čeká poslední velká akce

"Tolik lidí před posledním turnajem, který mě čeká?" usmíval se účastník OH v Pekingu a Londýně Koukal do televizních kamer na vojenském letišti v Praze-Kbelích. Že po Riu ukončí kariéru, se rozhodl už dříve. "A já jsem zásadový a z rozhodnutí necukám. Nemám pochyby, že se tak stane," podotkl třicetiletý badmintonista.

Na letišti se zdravil s Krpálkem, který na něj naváže a bude při zahájení vlajkonošem. "Jsme dobří kamarádi, i když teď, když jsme se zdravili, tak mi málem zlomil ruku, jak je trochu silnější. Takže doufám, že vlajku nezlomí v půli jako sirku. Myslím si, že je to skvělý ambasador, a určitě ji ponese nejvýše, jak je to jen možné," dodal Koukal.

"Vyhráli jste už jen tím, že jste tady," řekl Zeman českým sportovcům v Riu "Vyhráli jste už jen tím, že jste tady," řekl Zeman českým sportovcům v Riu Čtěte zde

Krpálek se o své čestné úloze dozvěděl ve středu, poslední hodiny před odletem tak pro něj byly výrazně hektičtější. "Bylo toho dost, telefon se mi nezastavil. Pro takovou hezkou věc to ale dělám rád, takže jsem s tím zatím problém neměl. Teď tomu ještě obětuju den dva a pak se začnu připravovat na závod," řekl Krpálek, kterého na odlet doprovodila manželka i novorozený syn.

"Už se těším, až se budu vracet. Odjíždět od malého je těžké. Už jen od manželky to bylo těžké a teď je to o to těžší. Doufám ale, že mě to namotivuje, abych vybojoval medaili a zase se rychle vrátil," podotkl mistr světa z roku 2014.

Atleti letí "po částech"

Největší zastoupení na palubě speciálu měli atleti, mezi nimiž však chyběly hlavní hvězdy oštěpařka Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová, které budou v Riu obhajovat medaile z Londýna. Do dějiště vyrazila například čtyřstovkařka Denisa Rosolová s přítelem vícebojařem Adamem Sebastianem Helceletem. Spolu ale bydlet v olympijské vesnici nebudou.

Sázkaři se drží při zemi, Češi prý nezískají víc než deset medailí. Bude Zeman zdravit i Putina? Sázkaři se drží při zemi, Češi prý nezískají víc než deset medailí. Bude Zeman zdravit i Putina? Čtěte zde

"Nedostali jsme povolení od trenéra, asi abych ho nerozptylovala před závody. Bydleli jsme spolu na soustředění i doma, jen na olympiádě to nevyšlo," poznamenala s úsměvem Rosolová, která se těší na svou čtvrtou účast na olympiádě.

V Riu už je aktuálně 54 českých sportovců, Český olympijský výbor plánuje ještě dva speciály pro cestu do Brazílie. Příští skupina odletí v pondělí.

reklama