reklama

Domů už nepřijedeme poražení. Je to paráda a ve stíhačce je vše možné, prohlásil Rybář

Ondřej Rybář věří, že na výkon Michala Krčmáře (na snímku) navážou ostatní. Ondřej Rybář věří, že na výkon Michala Krčmáře (na snímku) navážou ostatní. autor: Reuters
Šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář je rád, že se Vítkové a Krčmářovi podařilo získat medaile hned v prvních závodech. Pchjongčchang a Soči ale nesrovnává.

Pchjongčchang - Dva závody, dvě medaile. Biatlonisté na olympijských hrách v Pchjongčchangu potvrzují, že momentálně patří mezi nejúspěšnější české sporty. Velkou radost z toho má i šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář, který věří, že jeho svěřenci ještě v Koreji neřekli poslední slovo.

"Jsem rád, že se to povedlo jak holkám, tak klukům. A jak jsem už říkal po prvním závodě, domů už nepřijedeme poražení," řekl Rybář. "Nechci říct, že si zbytek olympiády užijeme, protože tu máme spoustu závodů, ve kterých nám o něco půjde. Je ale příjemné, že kluci a holky dokázali, že ta síla v nich je," podotkl.

I před čtyřmi lety v Soči získali Češi zásluhou třetího Jaroslava Soukupa medaili hned v prvním závodě, v Pchjongčchangu ale odstartovali ještě lépe. "Já tohle vůbec nesrovnávám, protože Soči pro mě byla úžasná olympiáda, kde to byl spíše splněný sen. Byla tam medaile, na kterou jsme čekali, ale že tady budeme mít ze dvou závodů dvě medaile, tak to jsem nečekal," přiznal Rybář.

Na druhou stranu si uvědomuje, že i bez zraněné Gabriely Koukalové, která byla v minulé sezoně jasnou českou jedničkou, je tým hodně silný. "Máme potenciál, aby se v každém závodě bojovalo. Před olympiádou jsem říkal, že budeme chtít být do deseti, protože se potvrdilo, že tam už je to kousíček. Je to paráda," uvedl.

Stříbrný Michal Krčmář i bronzová Veronika Vítková budou mít v pondělí šanci navázat na své úspěchy ve stíhačce, do které odstartují ze druhého respektive třetího místa. "Startovní pozice nemají špatné, ale budou to mít těžké," řekl Rybář.

Úspěšný hon českých biatlonistů za medailemi pokračuje. Fourcade nevěřil svým třem chybám Úspěšný hon českých biatlonistů za medailemi pokračuje. Fourcade nevěřil svým třem chybám Prohlédněte zde

Už po sprintu žen říkal, že ve stíhačce se favoritky, které chybovaly, bude chtít ve stíhačce dotáhnout. "V Soči třeba byla Gábina daleko, ale dotahovala se a skončila čtvrtá. Ve stíhačce je vše možné," upozornil Rybář a k Vítkové a Krčmářovi dodal: "Nebudou to mít lehké, ale ukázali, že se jich soupeři mohou bát."

reklama