reklama

Vzorky sice zničil kladivem, ale už zas smí plavat. Trest byl kvůli podjatosti zrušen

Sun Jang na MS 2019 Sun Jang na MS 2019 autor: Reuters
Švýcarský federální soud včera zrušil rozsudek sportovní arbitráže, která v únoru potrestala Sun Janga osmiletým trestem. Soud vyhověl námitce Jangových advokátů, kteří si stěžovali na podjatost jednoho ze tří arbitrů. Franco Frattini se totiž v minulosti velice nelichotivě vyjadřoval o Číně a Číňanech na sociálních sítích.

Arbitráž tak bude muset proběhnout znovu s novým tříčlenným senátem. Pro Janga verdikt znamená, že minimálně do nového rozhodnutí CAS může opět soutěžit a připravovat se na olympiádu v Tokiu. 

Číňan Sun podle Micky s dopingem nepřestal. Je agresivní a namyšlený, dodává Kubová Číňan Sun podle Micky s dopingem nepřestal. Je agresivní a namyšlený, dodává Kubová Čtěte zde

Federální soud se přitom vůbec nezabýval samotným dopingovým proviněním, za které byl Jang k tvrdému trestu odsouzen. 

Osmadvacetiletý kraulař měl pykat za incident ze září 2018, kdy po dopingové kontrole nařídil svému doprovodu rozmlátit vzorky krve kladivem. Jeden distanc, tříměsíční, si odpykal již před šesti lety v utajení za užití zakázaného stimulantu. Arbitrážní soud CAS proto letos v únoru Sun Jangovi zastavil jako opakovanému hříšníkovi činnost na osm let.

"Osmadvacátý únor byl temným dnem, kdy zlo zvítězilo nad spravedlností a síla moci nad zjevnou pravdou. CAS poslouchal předsudky, byl slepý vůči faktům a důkazům," uvedl tehdy plavcův právník Čang Čchi-chuaj.

Sun Jang je úřadujícím mistrem světa na tratích 200 i 400 metrů volný způsob. Dvoustovku vyhrál i na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Příští rok v Tokiu měl obhajovat i stříbro na čtyřstovce, celkem má z OH i MS v dlouhém bazénu 22 medailí.

Plavec Sun zničil vzorky kladivem a dostal osmiletý trest. Konečně, raduje se Kubová Plavec Sun zničil vzorky kladivem a dostal osmiletý trest. Konečně, raduje se Kubová Čtěte zde
reklama