Pocta Dream Teamu ´92. Durant porazil Argentinu

23. 7. 2012 7:45
Exhibiční utkání před olympijskými hrami v Londýně
Carmelo Anthony a Federico Kammerichs bojují o míč v zápase USA - Argentina v Barceloně v rámci přípravy na OH | Foto: Reuters

Barcelona - Největší favorit mužského basketbalového turnaje na olympiádě, výběr USA, vyhrál v přípravném zápase nad Argentinou o šest bodů. Těsná výhra se zrodila v exhibičním utkání, k němuž si Dream Team odskočil z Londýna do Barcelony. Odehrál ho jako vzpomínku na své předchůdce z olympiády v roce 1992, která se konala právě ve Španělsku.

Američané rozhodli o své výhře už během první čtvrtiny, kdy dali skoro dvakrát víc bodů než Argentinci (zvítězili 31:16). Pak však výrazně ubrali a druhou a poslední čtvrtinu dokonce prohráli.

Hvězdou zápasu byl Kevin Durant, autor sedmi trojek a celkově 27 bodů v utkání.

USA - Argentina 86:80 (31:16, 16:24, 25:21, 14:19)