Dream Team začal řádit. Francie se držela čtvrtinu

29. 7. 2012 17:25
Američtí basketbalisté porazili na úvod OH Francii 98:71
Kevin Durant smečuje v zápase s Francií
Kevin Durant smečuje v zápase s Francií | Foto: Reuters

Londýn - Američtí basketbalisté vstoupili do olympijského turnaje suverénní výhrou, když ve svém prvním zápase deklasovali Francii 98:71.

Francouzi předváděli v úvodu zápasu sympatický výkon, drželi se na dostřel a první čtvrtinu prohráli pouze o bod. Poté však ´Dream Team´ přitopil pod kotlem, nemilosrdnou kanonádou proměnil utkání v exhibici a svůj náskok vyšrouboval až na 28 bodů.

Nejvíce body, dvaadvaceti, se na střeleckém koncertu podílel Kevin Durant. Do statistik se však zapsala celá dvanáctka.

V poslední minutě se skóre přiblížilo k stobodové hranici, nakonec se však přes ni nepřehouplo.

Podobný průběh měl také duel mezi Španělskem a Čínou. Asiaté drželi s obhájci stříbrných medailí krok do poloviny druhé čtvrtiny, potom se jim však přestalo dařit a Španělé mohli slavit vítězství 97:81. Nejlepším střelcem vítězů byl Pau Gasol, autor 21 bodů.