reklama

Do startovních listin olympiády se po arbitráži vrací další Rusové

Počet ruských sportovců v Riu vzrostl na 279. Počet ruských sportovců v Riu vzrostl na 279. autor: ČTK
Po čtvrtečním rozhodnutí arbitrážního soudu CAS vracejí jednotlivé sportovní federace některé ruské závodníky do startovních listin olympijských her. Dnes dostali zelenou zápasník Lebeděv a další čtyři plavci.

Rio de Janeiro - Zápasník Viktor Lebeděv může podle vyjádření ruského ministra sportu Vitalije Mutka startovat na olympijských hrách v Riu. Světová federace UWW to dvojnásobnému mistru světa ve volném stylu původně zakázala kvůli trestu za doping z roku 2006.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

UWW povolila start pod pěti kruhy v Brazílii šestnácti ze sedmnácti nominovaných ruských zápasníků. Výjimkou byl osmadvacetiletý Lebeděv, který měl před deseti lety dopingový nález na juniorském MS. Posléze se dvakrát stal světovým šampionem, loni si z Las Vegas přivezl v kategorii do 57 kilogramů bronz.

Oprávnění ke startu na olympijských hrách v Riu de Janeiro dostali také čtyři ruští plavci. Podle agentury TASS uspěli se svým odvoláním k arbitrážnímu soudu CAS Natalia Lovcovová, Michail Dovgaljuk, Anastasia Krapivinová a Daria Ustinovová.

Stejně jako u obdobných případů v minulých dnech rozhodl CAS ve prospěch sportovců, kterým byl zakázán start v Riu de Janeiro kvůli dopingovým hříchům v minulosti. Arbitráž rozhodla, že druhý postih za již odpykaný prohřešek je nepřípustný.

Počet ruských sportovců v Riu tak vzrostl na 279.

reklama