reklama

Česko porazíme a ve finále půjdeme na Rusy. Ale i vy máte šanci, říká Kanaďan z extraligy

MS 2017, Česko-Kanada: Lukáš Radil dává gól MS 2017, Česko-Kanada: Lukáš Radil dává gól autor: Michal Eger
Po draftu léta pendloval mezi farmářskými soutěžemi, a tak raději odešel do Evropy. V Česku patří Kanaďan Brett Flemming k výrazným tvářím chomutovských Pirátů a celé extraligy. V sobotu ji bude reprezentovat na All Star Cupu. Krátce před bratislavskou exhibicí hvězd proběhne olympijské klání Kanada - Česko. "Když budu mít možnost, určitě se podívám," hlásí 26letý bek.

Kdo očekávaný zápas vyhraje?

Jsem z Kanady, takže nemůžu říct, že Česko. Ale hodně týmů na tomhle turnaji vypadá dobře. Myslím, že šanci na zlato má pět mužstev.

Překvapilo vás, že Češi porazili Jižní Koreu jen 2:1?

Zápas jsem neviděl, ale koukal jsem, že Češi drtivě vyhráli na střely. Korejský brankář tedy musel chytat dost dobře. Někdy se stane, že narazíte na gólmana ve formě. Pak jsou z toho vyrovnané zápasy.

Kanada na úvod přejela Švýcary 5:1. Jaké jsou její silné stránky?

Moc hráčů z toho týmu jsem na ledě nepotkal, ale pár kluků znám a musím říct, že to jsou výborní hokejisté. Zdá se, že Kanada má po všech stránkách solidní tým.

Jste v kontaktu se spoluhráčem Michalem Vondrkou, který nastupuje za Česko?

Máme v rámci týmu takový skupinový chat. Michal a ještě Juraj Valach ze Slovenska nám z olympiády posílají různé fotky. Vypadá to, že se tam mají dobře.

Vy jste neměl šanci na nominaci do kanadské reprezentace?

Těžko říct. Nikdo mě nekontaktoval, ale nevím, jestli se o mně nebavili třeba na nějakých poradách.

Olympiáda trpí absencí hokejistů NHL. Je tím pádem méně zajímavá?

Řekl bych, že to má své výhody i nevýhody. Je úžasné, když můžete sledovat nejlepší hráče na světě v boji o zlato, ale takhle zase má šanci vyhrát víc týmů. Lidé v Kanadě se budou dívat tak jako tak.

Kdo podle vás nakonec bude ve finále?

Nejsem si jistý, ale řeknu Kanada a Rusko. Je to taková sázka na jistotu. Ale jak jsem řekl, vyhrát může víc týmů. Švédsko a Finsko vypadají silně a šanci má také Česko a Slovensko.

Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Prohlédněte zde

Dlouho jste nastupoval v Severní Americe, teď jste druhým rokem v Chomutově. Můžete srovnat herní styl v zámoří a v Česku?

S menším hřištěm se v zámoří hraje trochu víc do těla, protože je zkrátka snadnější někoho trefit. Pokud jde o Česko, tak mě překvapilo, jak jsou tady hráči silní. Celkově máte dobrou ligu. Předtím jsem o ní moc neslyšel, protože ji nehraje moc cizinců.

Je kvalitnější extraliga, nebo farmářská AHL? V Česku se o tomhle relativně často diskutuje.

Je těžké porovnávat dva trochu jiné styly, ale myslím, že kdyby proti sobě nastupovaly týmy z obou lig, viděli bychom hodně vyrovnané zápasy. Nedokážu říct, která soutěž je lepší. Navíc už je to nějaký čas, co nehraju AHL, ve které teď trochu víc sázejí na mládí. Kluby NHL se tam starají o své talenty.

Zaskočilo vás něco po příchodu do Česka?

Překvapilo mě, jak je extraliga kvalitní. Jak jsem říkal, moc jsem o ní nevěděl. V zámoří se doslechnete o německé, ruské, švédské nebo finské soutěži, ale česká je z nějakého důvodů přehlížená. Přitom se můžeme měřit s ruskými i švédskými kluby. Stačí se podívat na výsledky Ligy mistrů.

reklama