reklama

Fontanaová má šestou medaili ze shorttracku. A k tomu vyrovnaný rekord

Arianna Fontanaová slaví vítězství v short tracku na  500 m Arianna Fontanaová slaví vítězství v short tracku na 500 m autor: Reuters
Italská rychlobruslařka na krátké dráze ovládla závod na 500 metrů, a vyrovnala tak historický rekord Wang Meng.

Kangnung - Arianna Fontanaová vyhrála na olympijských hrách závod rychlobruslařek na krátké dráze na 500 metrů. Ziskem šesté olympijské medaile se sedmadvacetiletá Italka vyrovnala nejúspěšnější ženě tohoto sportu Wang Meng z Číny, zlato ale vybojovala poprvé. Další medaile si v Kangnungu rozdělily Yara van Kerkhofová z Nizozemska a Kanaďanka Kim Boutinová.

Britka Elise Christieová dojela po pádu do cíle s velkou ztrátou a domácí závodnice Čche Min-čong, která v semifinále ohrožovala její světový rekord, byla za zavinění kolize diskvalifikována. Původně přitom byla devatenáctiletá Korejka ve finále těsně druhá, s Fontanaovou prohrála jen o 17 tisícin sekundy, ale verdikt rozhodčích ji pak o stříbro připravil a zklamal většinu z 11.000 diváků v hledišti.

Na čtyřech předchozích hrách ovládly nejkratší disciplínu shorttracku čínské rychlobruslařky, jenže tentokrát jejich naděje vyhasly už v semifinále. Pětinásobná mistryně světa Fan Kche-sin i Čchü Čchun-jü v něm byly za nebezpečnou jízdu vyloučeny.

Češi už mají šest medailí, kam se posunuli v pořadí národů? Podívejte se na program i výsledky ZOH Češi už mají šest medailí, kam se posunuli v pořadí národů? Podívejte se na program i výsledky ZOH Prohlédněte zde

Fontanaová získala první olympijskou medaili v roce 2006 doma v Turíně, ke štafetovému bronzu přitom tehdy Itálii pomohla jako teprve patnáctiletá naděje. Ve Vancouveru byla na pětistovce třetí, v Soči druhá a z Ruska si před čtyřmi lety přivezla ještě dva bronzy.

Rychlobruslení na krátké dráze:

Ženy - 500 m, finále:

1. Fontanaová (It.) 42,569, 2. Van Kerkhofová (Niz.) 43,256, 3. Boutinová (Kan.) 43,881, 4. Christieová (Brit.) 1:23,063, Čche Min-čong (Korea) diskvalifikována.

Bronzová žízeň, olympijské monstrum i Samkové šedesátky. Tohle jsou nejlepší hlášky olympiády Bronzová žízeň, olympijské monstrum i Samkové šedesátky. Tohle jsou nejlepší hlášky olympiády Prohlédněte zde
reklama