reklama

Gymnasta vyvrátil mýtus olympijských postelí proti sexu. Podrobil je přísnému testu

Gymnasta vyvrací mýtus, že olympijská postel nezvládne energickou zátěž Twitter/Rhys Mcclenaghan |  00:13
Olympijská vesnice v Tokiu už se plní a jedním z hlavních témat se pár dní před zahájením letních her stala kvalita místních postelí. Ty jsou totiž vyrobeny z lepenky.

Kartonové postele vyvolaly mezi sportovci velké pozdvižení. Vlastním životem hned začaly žít zvěsti o tom, že jsou vyrobené schválně tak, aby unesly pouze  jediného člověka. Domnělý důvod? Omezení sexuálních radovánek.

"Postele jsou z lepenky a je to kvůli tomu, aby se zamezilo intimním stykům mezi sportovci. Postele budou schopny odolat hmotnosti jedné osoby, aby se zabránilo situacím mimo sport," přiživil šeptandu americký vytrvalec Paul Chelimo.

Následně žertoval, že běžce na dlouhé tratě "olympijská" postel udrží klidně čtyři a že bude spát na zemi a svou postel prodá 109 kilogramů vážící basketbalové hvězdě Kevinu Durantovi, který bude jistě brzy potřebovat náhradní.

Spekulacím se postavili organizátoři, kteří uvedli, že postele z lepenky mají praktičtější důvody. Jsou totiž součástí plánu udržitelnosti her. Rámy postele jsou vyrobeny z recyklovatelné lepenky s matracemi z polyethylenu, které budou po olympiádě recyklovány do plastových výrobků.

Výrobce postelí se navíc zaručil, že 2,1 metru dlouhá postel unese váhu kolem 200 kilogramů. "Jsou pevnější než dřevěné postele," prohlásil už v lednu generální manažer vesnice Takaši Kitadžima.

K ukončení fám ale nakonec více přispěl sportovec Rhys McClenaghan. Irský gymnasta postel řádně otestoval a svůj pokus nasdílel na sociální sítě. 

"Ano, jsou vyrobené z lepenky. Ale očividně se nerozbijí při žádných náhlých pohybech. Jsou to jen fake news," podotkl.

Je novým olympijským sportem sumo a znáte heslo her? Zkuste si olympijský kvíz Je novým olympijským sportem sumo a znáte heslo her? Zkuste si olympijský kvíz Prohlédněte zde
reklama