reklama

Hádky stály za to. Publikace Londýn 2012 je na světě

Čeští medailisté po návratu z Londýna 2012. Čeští medailisté po návratu z Londýna 2012. autor: Jan Langer
Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a dalších šest medailistů ve čtvrtek v Praze pokřtilo knihu nazvanou Londýn 2012.

Praha - Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a dalších šest medailistů ve čtvrtek v Praze pokřtilo knihu nazvanou Londýn 2012.

Oficiální publikace Českého olympijského výboru (ČOV) zachycuje dění na sportovištích v okolí Temže především pohledem objektivů fotografů.

Svoboda doplnili kajakáři a vlajkonoš Koukal

Spolu se Svobodou se křtu vzpomínek na úspěšné hry zúčastnili také stříbrný kajakář Vavřinec Hradilek, posádka bronzového čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba a badmintonista a vlajkonoš při slavnostním zahájení Petr Koukal.

"Autoři i vydavatelé si za rychlost, kreativitu, originalitu a zpracování zaslouží také zlatou medaili," řekl předseda ČOV Milan Jirásek v Paláci knih Neoluxor.

Místopředseda olympijského výboru Jiří Kejval prozradil, že vznik knihy se neobešel bez hádek nad vzhledem a obsahem. "Při prvním pohledu na knihu myslím, že stály za to," řekl Kejval.

Publikace ČOV má celkem 360 stran

Euforii sportovců zachytilo trio fotografů Markéta Navrátilová, Jiří Koliš a Herbert Slavík. Majitelé knihy se mohou těšit nejen na pohledy a detaily z bojů na sportovištích, ale nakouknou i do zákulisí. Publikace má 360 stran, stojí 499 korun a přispělo do ní i deset osobností.

O svém vztahu k olympiádě mimo jiné píšou spisovatelé Michael Viewegh a Pavel Kosatík, diplomat Michael Žantovský, profesor práva Jiří Přibáň, či dramatička Daniela Fischerová.

Po skončení olympiády vychází vždy několik knih o dění pod pěti kruhy.

reklama