reklama

Hanzlíčková se v brazilském chaosu cítí jako doma. Zápasit bude s porazitelnou Švédkou

Adéla Hanzlíčková Adéla Hanzlíčková autor: Jakub Plíhal
Českou zápasnici Adélu Hanzlíčkovou čeká ve čtvrtek olympijský turnaj. Soupeřkou jí bude Švédka Henna Johanssonová a sama si na ni věří. Poslední dny trávila Češka v posilovně, aby shodila do váhy 63 kilogramů.

Rio de Janeiro – Pozvánku do Ria dostala na poslední chvíli a o to víc se na olympijskou premiéru těšila. Zatím toho ale zápasnice Adéla Hanzlíčková ve vesnici mezi ostatními sportovci moc nezažila. Protože ji už ve čtvrtek odpoledne čeká první duel se Švédkou Hannou Johanssonovou, musela v posilovně vypotit kila přesahující rámec kategorie do 63 kilogramů.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

"Zatím to tu splňuje má očekávání, ale olympijské atmosféry jsem si opravdu moc neužila. V úterý jsem se chtěla jít podívat na českého vzpěrače Jirku Orsága, ale nakonec mi to bohužel nevyšlo, místo toho jsem byla zavřená v posilovně a potila poslední kila. Ale těším se, že si to po turnaji ještě užiji a půjdu se podívat na ostatní sportovce a budu fandit," řekla Aktuálně.cz dvaadvacetiletá volnostylařka.

Vzhledem k tomu, že ve své zápasnické kategorii startuje až nyní, přiletěla do dějiště her až v jedné z posledních výprav. I proto na ni už nečíhalo tolik nedostatků v organizaci her pod pěti kruhy.

"Já jsem osobně nadšená, hrozně se mi tu v Riu líbí. Brazilci jsou na nás navíc velmi milí," říká. I když ne všechno samozřejmě funguje, jak má.

"V některých věcech tu panuje chaos. Třeba teď mám takovou zkušenost s prádelnou. Ale popravdě řečeno, já sama jsem strašná chaotička, takže se tu v tom jejich chaosu cítím jako doma," dodává s úsměvem.

"Johanssonová není silový typ, to mi vyhovuje"

Teď už se ale musí soustředit na první zápas. Ve středu večer absolvovala vážení a dozvěděla se jméno první soupeřky. Bude jí o tři roky starší Švédka Hanna Johanssonová.

Ta má sice v rejstříku bronz z mistrovství světa či titul evropské šampionky, ale už je to pěkných pár let. V poslední době zase tak velké výsledky nemá a česká reprezentantka se jí rozhodně bát nemusí. Vždyť loni byla devátá na světovém šampionátu a má zkušenosti i s těžšími soupeřkami.

Nedávno zápasu málem nechala, teď míří do Ria ostatním zavařit. Reportáž z tréninku české krásky Nedávno zápasu málem nechala, teď míří do Ria ostatním zavařit. Reportáž z tréninku české krásky Prohlédněte zde

"S losem jsem docela spokojená, není to ta nejhorší varianta, která mě mohla potkat. Švédka nepatří mezi favoritky váhy, navíc to není vyloženě silový typ jako některé jiné soupeřky, jejichž styl mi nevyhovuje. I když s ní mám tedy zápornou bilanci, věřím, že se s ní dá zápasit a dá se porazit," říká Hanzlíčková, která umí trápit soupeřky svou mrštností a gymnastickou pružností.

Jak si se Švédkou poradí, se ukáže ve čtvrtek před půl čtvrtou odpoledne, kdy je na programu jejich vzájemný zápas.

reklama