reklama

Hokejisté se na OH v Pekingu 2022 utkají s Ruskem a Švýcarskem

Překonaný Pavel Francouz inkasuje gól v zápase o 3. místo Česko - Kanada na ZOH 2018 Překonaný Pavel Francouz inkasuje gól v zápase o 3. místo Česko - Kanada na ZOH 2018 autor: Reuters
Čeští hokejisté budou hrát na olympijských hrách v Pekingu 2022 v základní skupině B a utkají se s Ruskem, Švýcarskem a týmem, který postoupí z kvalifikace.

Informaci dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF), která s ohledem na neuskutečněné mistrovství světa v Curychu a Lausanne definitivně určila pořadí světového žebříčku pro rok 2020.

Ve skupině A se představí Kanada, USA, Německo a domácí Čína, ve skupině C Finsko, Švédsko a dva týmy z kvalifikace. Do "české" skupiny bude zařazen podle žebříčku nejhorší z postupujících týmů.

Kvalifikační turnaje budou tři a jeden z nich se uskuteční na Slovensku, kde se domácí reprezentace utká s Běloruskem, Rakouskem a Polskem. Další dva turnaje se uskuteční v Lotyšsku a Norsku.

IIHF dnes zveřejnila i složení základních skupin ženského turnaje, na němž má zajištěnou účast na základě žebříčku nejlepších šest týmů plus domácí Čína. České reprezentantky, které jsou aktuálně sedmé, budou o tři volná místa bojovat v kvalifikaci. Vzhledem ke svému postavení v žebříčku má Česká republika právo kvalifikační turnaj hostit.

Muži:

Skupina A: Kanada (1), USA (6), Německo (7), Čína (12).

Skupina B: Rusko (2), Česko (5), Švýcarsko (8), kvalifikant 3 (11).

Skupina C: Finsko (3), Švédsko (4), kvalifikant 1 (9), kvalifikant 2 (10).

Ženy:

Skupina A: USA (1), Kanada (2), Finsko (3), Rusko (4), Švýcarsko (5).

Skupina B: Japonsko (6), kvalifikant 1 (7), kvalifikant 2 (8), kvalifikant 3 (9), Čína (10).

reklama