reklama

Hokejovou reprezentaci doplní Martin Růžička, případně by mohl nahradit zraněného Gulaše

Martin Růžička by mohl v Koreji případně nahradit zraněného Milana Gulaše. Martin Růžička by mohl v Koreji případně nahradit zraněného Milana Gulaše. autor: Milan Kammermayer
Milan Gulaš utrpěl v přípravném utkání s Finskem zranění kolena a čeká se na výsledky vyšetření. Pro jistotu byl k české hokejové reprezentaci na olympiádu povolán třinecký útočník Martin Růžička.

Soul - Kádr hokejové reprezentace připravující se na olympijské hry v Pchjongčchangu rozšíří třinecký útočník Martin Růžička. Dnešní generálku na turnaj proti Finsku v Soulu nedohrál Milan Gulaš a vedení národního týmu se rozhodlo povolat případného náhradníka.

"Momentálně čekáme na výsledky vyšetření Milana Gulaše. Vzhledem k časovému rozdílu zveme pro jistotu Martina Růžičku," uvedl tiskový mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund. Plzeňský útočník Gulaš, nejproduktivnější hráč extraligy, si ve třetí třetině zápasu s Finskem, kterému čeští hokejisté podlehli 0:2, poranil koleno.

Růžička, jehož absence v nominaci olympijského týmu patřila k největším překvapením, se k mužstvu připojí přímo v dějišti turnaje. Reprezentanti ještě dnes nocovali v Soulu, kde měli závěrečný přípravný kemp. V pondělí se přesunou do Kangnungu, kde je druhé olympijské centrum. Do turnaje vstoupí ve čtvrtek zápasem s Koreou.

reklama