reklama

Hokejový program OH odtajněn: na šlágr si přivstanete, s Kanadou Češi hrají už ve čtyři ráno

Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu. Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu. autor: Lukáš Filipec
Přesně 140 dní do startu hokejového turnaje na olympiádě v Pchjongčchangu je znám jeho kompletní program. Čeští hokejisté rozehrají turnaj zápasem s domácí Jižní Koreou. V základní skupině poté narazí ještě na Kanadu a Švýcarsko a fanoušci se musí připravit i na brzké ranní vstávání. Olympijský turnaj se řeší také v Severní Americe. Televizní stanice NBC a NBCSN po dobu turnaje neodvysílají jediný zápas NHL. Jako protest proti tomu, že liga na hry nepustila nejlepší hokejisty světa.

Praha - Dvacet let od historického vítězství v Naganu se ostře sledovaný hokejový turnaj, na kterém se čeští hokejisté bez nejlepších hráčů planety pokusí zabojovat o medaili, vrací do stejného časového pásma. A to znamená, že pokud budete chtít sledovat živě přímé přenosy z turnaje v Pchjongčchangu, budete si muset přivstat.

Jandač: Jágrovo prohlášení pro mě není překvapením. Musíme ale nominovat tým, který uspěje Jandač: Jágrovo prohlášení pro mě není překvapením. Musíme ale nominovat tým, který uspěje Čtěte zde

Mezinárodní hokejová federace IIHF přesný program včetně oficiálních termínů už dříve rozlosovaných skupin zveřejnila včera. 

Trenér reprezentace Josef Jandač tak přesně 140 dní před startem turnaje zatím stále nemá jasno o sestavě. Už však ví, kdy a na koho narazí. 

Čeští hokejisté turnaj rozehrají 15. února ve 13:10 středoevropského času zápasem proti domácí Jižní Koreji. Zbylé dva zápasy základní skupiny ale začnou podstatně dřív. S Kanadou budou hrát Češi 17. února už v 04:10. A základní skupinu uzavřou o den později zápasem se Švýcarskem, který bude mít úvodní vhazování v 8:40 středoevropského času. 

Další program hokejistů bude přímo závislý na výsledcích základní skupiny. Hokejový turnaj na olympiádě se hraje v jiném formátu než mistrovství světa. 

To je Sekáč! Hattrick, krásná akce a osm bodů ve dvou zápasech. Čechům zraje v KHL lídr na olympiádu To je Sekáč! Hattrick, krásná akce a osm bodů ve dvou zápasech. Čechům zraje v KHL lídr na olympiádu Čtěte zde

V Pchjongčchangu se představí jen dvanáct reprezentací, které jsou rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Přímo do čtvrtfinále postoupí jen jejich vítězové a navíc nejlepší tým ze druhého místa. Všechny ostatní celky čeká ještě jeden osmifinálový zápas o všechno. 

Hokejový turnaj na příští zimní olympiádě je v těchto dnech i předmětem diskusí v Severní Americe. Populární televizní stanice NBC a NBCSN, které jsou partnery NHL, neodvysílají v průběhu olympijských her jediné utkání NHL. 

Televize tím prý chtějí dát lize najevo, že se jim nelíbí rozhodnutí neuvolnit na olympijský turnaj její hokejisty. Jak známo, turnaj v Pchjongčchangu se poprvé od turnaje století v Naganu odehraje bez účasti hráčů z NHL.

Olympijský turnaj na OH v Pchjongčchangu:

Skupina A: Kanada, Česko, Švýcarsko, Jižní Korea

Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko

Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo

Program české hokejové reprezentace:

Česko - Jižní Korea: 15. 2. 2018, 13:10 SEČ.

Česko - Kanada: 17. 2. 2018, 04:10 SEČ.

Česko - Švýcarsko: 18. 2. 2018, 08:40 SEČ.

reklama