Neymar protrhl střelecké trápení a poslal Brazílii do semifinále

Aktualizováno 14. 8. 2016 5:19
V něm se Brazilci utkají s Hondurasem. Druhé semifinále sehrají Němci a Nigerijci.
Neymar a Gabriel Barbosa.
Neymar a Gabriel Barbosa. | Foto: Reuters

Sao Paulo/Belo Horizonte - Fotbalisté Brazílie porazili Kolumbii 2:0 a dvě výhry je v Riu dělí od olympijského zlata, na které zatím nedosáhli. V semifinále čeká Neymara a spol. ve středu Honduras.

Barcelonský útočník Neymar ve čtvrtfinále v Sao Paulu protrhl střeleckou smůlu na domácí olympiádě. Z přímého kopu ideálně zamířil k bližší tyči a dvacátý pokus proměnil ve svůj premiérový gól. Už ve 12. minutě tak Brazilce nasměroval do semifinále. Pojistku přidal deset minut před koncem Luan.

Fotbalisté Hondurasu zdolali v Belo Horizonte obhájce bronzu Koreu 1:0 a poprvé v historii postoupili do semifinále. Jedinou branku vstřelil v 59. minutě útočník Alberth Elis.

Tým kolumbijského trenéra Jorgeho Luise Pinta tak bude mít možnost bojovat o první medaili pro Honduras pod pěti kruhy. Postupem mezi nejlepší kvarteto překonal Honduras při čtvrté účasti na olympijském turnaji maximum z Londýna, kde vypadl ve čtvrtfinále s Brazílií.