reklama

Hradilka naštval verdikt MOV. Absolutně nechápu, proč Rusy z OH nevyloučil, píše

Vavřinec Hradilek Vavřinec Hradilek autor: Jan Homolka/kanoe.cz
Stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek na svém profilu kritizuje rozhodnutí MOV o nevyloučení ruských olympioniků z her v Rio de Janeiru.

Praha - Mezinárodní olympijský výbor se na včerejším mimořádném zasedání rozhodl neudělit celoplošný trest, a kompletní ruskou výpravu tak z her v Rio de Janeiru nevyloučil. Definitivní rozhodnutí o účasti ruských sportovců nechal na jednotlivých sportovních federacích.

Sporný verdikt okamžitě vyvolal mohutnou vlnu diskusí, jak mezi širokou veřejností, tak samozřejmě mezi jednotlivými sportovci. Jedním z těch, kdo rozhodnutí výboru striktně odsoudil, je český kajakář a stříbrný medailista z her v Londýně Vavřinec Hradilek.

Ruský tým z Ria neškrtli, jen atlety. Jak by si teď asi Isinbajevová vjela do vlasů se šéfem MOV? Ruský tým z Ria neškrtli, jen atlety. Jak by si teď asi Isinbajevová vjela do vlasů se šéfem MOV? Čtěte zde

"Včerejší rozhodnutí o vyloučení či nevyloučení ruských sportovců z OH jsem aktivně sledoval. MOV rozhodně nepředvedlo odpovědné rozhodnutí, kterým bylo, že o tom vlastně má raději rozhodnout každý z mezinárodních svazů jednotlivých sportů,“ nastiňuje český reprezentant svůj názor na svém profilu na sociální síti a v kritice výnosu pokračuje i dál.

"Mělo by být jasně řečeno ANO či NE. Pokud se dopingové orgie v Rusku opravdu odehrávají i s přihlížením tajných služeb a nejvyšších pater sportovních institucí, navíc se dělo přímo na domácích OH v Soči, vůbec rozhodnutí nechápu. Tady absolutně nevidím důvod, proč by neměla platit kolektivní vina,“ má jasno bývalý český olympionik, který prohrál svůj nominační boj s Jiřím Prskavcem, a do brazilské metropole se tak na olympiádu nepodívá.

Názor si Hradilek našel i na ruské olympioniky: "Vybrali si, že budou reprezentovat svou zemi. Vybrali si systém. Ano, vybrali si ho smolně, protože v Rusku se to prostě dělá jinak, to všichni víme. Ale jednou reprezentují, tak ať reprezentují i negativně," myslí si Hradilek, na kterém bylo znát, že ho rozhodnutí olympijského výboru zklamalo, a na závěr přichází se zajímavým názorem.

"Celý svůj sportovní život slýchám 'stop dopingu', 'čistý sport', 'fair play' atd.Toto rozhodnutí mne rozhodně neutvrzuje v tom, kde se v boji proti dopingu nacházíme. Spíše se tímto víc a víc nahrává otázce, zdali doping ve sportu raději totálně povolit,“ dodal si český kajakář.

Olympijské hry v Riu začínají za 11 dní a to je také termín, dokdy se musejí jednotlivé federace rozhodnout na účasti či neúčasti ruských sportovců. Stále je tak otázka, kolik olympioniků se v ruské výpravě, která vždy patřila k nejpočetněji zastoupeným, nakonec 5. srpna při zahajovacím ceremoniálu objeví.

Doping a OH! Musím se přiznat, že jsem včerejší rozhodnutí o vyloučení či nevyloučení ruských sportovců z OH docela...

Zveřejnil(a) Vávra Hradilek dne 24. červenec 2016
reklama