reklama

Hrály proti sobě o olympijské zlato, teď spolu mají kapitánky hokejových rivalů dceru

Julie Chuová a Caroline Oullettová s dcerou Liv Julie Chuová a Caroline Oullettová s dcerou Liv autor: Twitter
Vedly proti sobě nesmiřitelné bitvy, třikrát se utkaly ve finále olympijského turnaje, nastupovaly proti sobě jako kapitánky USA a Kanady, dvou největších rivalů v ženském hokeji. Teď spolu mají Julia Chuová a Caroline Oullettová dceru Liv.

Montreal/Praha - Bývaly velkými protivnicemi na ledě, v životě však tvoří pár. A 5. listopadu se hokejistkám Julii Chuové a Caroline Oullettové narodila dcera Liv.
"Jsem nadšená, že můžu prožívat tenhle neuvěřitelný moment s mou životní láskou a nejlepší kamarádkou Julií," napsala Oullettová na sociální sítě.

Vytrvalostí přípomíná Jágra. Finka válí navzdory desetileté pauze. Na MS zažila menší zázrak Vytrvalostí přípomíná Jágra. Finka válí navzdory desetileté pauze. Na MS zažila menší zázrak Čtěte zde

Osmatřicetiletá Kanaďanka Oulletová a o tři roky mladší Američanka Chuová proti sobě hrály už od dob svých studií. Oullettová hájila ve vysokoškolské lize barvy Minnesotské Univerzity Duluth, Chu nastupovala za Harvard, kde se stala nejlepší střelkyní v historii soutěže. Zajímavé je, že již tehdy si obě vybraly na dres stejné číslo - třináctku.
Se stejnými čísly proti sobě stanuly i v roce 2002 ve finále olympiády v Salt Lake City. Souboj pod pěti kruhy si zopakovaly i v letech 2010 a 2014, pokaždé brala zlato Oullettová (a další získala v roce 2006). Dohromady mají doma jedenáct zlatých medailí z mistrovství světa.
Od roku 2010 pak spolu hrály za Montreal a utvořily pár i v životě.

reklama