reklama

Irský boxer předvedl nejzuřivější výlev olympiády. Jste zkorumpovaní bastardi, křičel v ringu

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Takový výlev negativních emocí olympijské hry dlouho nezažily. Irský boxer Michael Conlan po porážce ve čtvrtfinále drsně zepsul světovou federaci AIBA. Zdvižené prostředníčky a nadávky. Rozzuřený Ir ani nechtěl z ringu.

Rio de Janeiro – Irský boxer Michael Conlan po čtvrtfinálové porážce na olympijských hrách v Riu de Janeiro zuřil. Světovou federaci AIBA označil za podvodný a zkorumpovaný spolek, rozhodčí při svém emocionálním projevu v ringu počastoval zdviženými prostředníčky a prohlásil, že v amatérském ringu končí.

Bronzového olympijského medailistu z Londýna a úřadujícího mistra světa dopálil výrok rozhodčích po čtvrtfinálovém souboji v kategorii do 56 kg s Vladimirem Nikitineem. Všichni tři vyhodnotili jako vítěze ruského boxera v poměru 29:28. Conlan nemohl uvěřit, když ringová sudí při vyhlášení výsledku zvedla ruku soupeře.

Conlan ukazoval rozhodčím prostředníčky:

"Jste zkorumpovaní bastardi. Platíte si každého. A je mi úplně fuk, že tady nadávám do televize," čílil se čtyřiadvacetiletý boxer, zatímco se neměl k odchodu z ringu a směrem k rozhodčím vulgárně gestikuloval.

Napadl také celou organizaci amatérského boxu. "Pod AIBA už nikdy nebudu boxovat. Ví se o vás, že podvádíte. A vždycky budete. Amatérský box smrdí od hlavy až k patě," pokračoval Conlan.

Jeho vztek nepolevil ani v mixzóně mezi novináři, kde se chopil mikrofonu a křičel, že byl okraden o olympijský sen. "Já nejsem poražený, jsem vítěz. Dal jsem mu za uši. Viděli jste jeho obličej? Byl samá rána," řekl Conlan o silně krvácejícím soupeři.

Tohle je olympiáda! Příběh vyčerpaných vytrvalkyň, které si pomáhaly do cíle, dojal svět Tohle je olympiáda! Příběh vyčerpaných vytrvalkyň, které si pomáhaly do cíle, dojal svět Čtěte zde

Rozhodčí byli suspendováni, výsledek ale zůstává

Conlan měl proto jasno, kdo za verdiktem stojí. "Rozhodčí jsou podplacení. Je to jednoduché. Dnešek ukázal, jak je tahle organizace zkorumpovaná," dodal.

V průběhu boxerských soutěží v Riu už vyvolal rozporuplné reakce verdikt v duelu o zlato v kategorii do 91 kg, který vyhrál Rus Jevgenij Tiščenko nad Kazachem Vasilijem Levitem. Člen výkonného výboru AIBA Tom Virgets na to konto naznačil, že by mohlo dojít ke změně systému rozhodování tak, aby byl méně založen na subjektivním posuzování.

Den po zápase Mezinárodní boxerská asociace vyřadila několik olympijských rozhodčích poté, co provedla revizi některých soubojů. AIBA prošla dosavadních 239 olympijských duelů, rozhodnutí byla podle ní nečekaná u "méně než hrstky" případů. "Zainteresovaní rozhodčí už nebudou na těchto hrách rozhodovat další zápasy," uvedla v prohlášení asociace. Podle agentury Reuters zůstávají všechny výsledky v platnosti.

reklama