reklama

Isinbajevová a Šubenkov neuspěli s protestem ani u švýcarského soudu, v Riu se nepředstaví

Jelena Isinbajevová Jelena Isinbajevová autor: ČTK
Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová a překážkář Sergej Šubenkov se na letošních hrách nepředstaví. Neuspěli ani s protestem proti zákazu startu u švýcarského federálního soudu.

Lausanne - Tyčkařka Jelena Isinbajevová a překážkář Sergej Šubenkov neuspěli s protestem proti zákazu startu na olympiádě v Riu ani u švýcarského federálního soudu. Ten dnes zamítl jejich odvolání proti dřívějšímu verdiktu sportovní arbitráže CAS. Informovala o tom agentura Reuters.

Šarapovová, Isinbajevová i Jefimovová. Kteří Rusové přijdou o olympiádu? Šarapovová, Isinbajevová i Jefimovová. Kteří Rusové přijdou o olympiádu? Prohlédněte zde

Tyčkařská hvězda a úřadující mistr světa na 110 metrů překážek doplatili na vyloučení celého ruského svazu z mezinárodních soutěží kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu, přestože sami nikdy pozitivní test neměli.

CAS už 21. července schválil rozhodnutí mezinárodní atletické federace IAAF suspendovat ruský svaz, proti kterému se odvolalo 68 atletů nominovaných na olympijské hry. Isinbajevová s Šubenkovem podali proti trestu žalobu k soudu, ale neúspěšně.

V Riu by se tak měla představit jen dálkařka Darja Klišinová, která žije a trénuje v USA a splňuje podmínku pravidelných dopingových kontrol mimo ruský systém.

reklama