reklama

Isinbajevová start na olympiádě v Riu nevzdává. Požádala IAAF o povolení ke startu

Jelena Isinbajevová Jelena Isinbajevová autor: ČTK
Ruská tyčkařská hvězda Jelena Isinbajevová nevzdává možnost startu na nadcházejících olympijských hrách v Riu de Janeiru. Přestože mezinárodní atletická federace IAAF nedávno prodloužila globální zákaz startu ruských atletů na mezinárodních soutěžích, Isinbajevová dnes podala k IAAF žádost o povolení ke startu na nadcházející olympiádě.

Moskva - Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová oficiálně požádala mezinárodní atletickou federaci IAAF o povolení ke startu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Dvojnásobná olympijská vítězka se nechce smířit s globálním trestem pro ruské atlety za státem řízený doping a už dříve avizovala, že se obrátí na civilní soud pro lidská práva a také na mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne.

IAAF nedávno prodloužila trest zákazu startu na mezinárodních soutěžích pro ruské atlety z loňského listopadu i pro nadcházející ME v Amsterdamu a také pro hry v Riu, což se ruským atletům nelíbí a připravují hromadnou žalobu k CAS. IAAF ale umožnila ruským atletům, kteří prokážou, že nebyli součástí ruského dopingového systému a podstoupili testy mimo Rusko, aby zažádali o výjimku.

Čtyřiatřicetiletá Isinbajevová se v letošní sezoně vrátila po mateřské dovolené a na domácím šampionátu v Čeboksarech získala ruský titul výkonem 490 cm, což je neoficiální nejlepší výkon sezony. Světová rekordmanka před šampionátem prohlásila, že start v Čeboksarech může být jejím posledním v kariéře, pokud ji funkcionáři do Ria nepustí.

reklama