reklama

"Jsme z toho na mrtvici." Američtí basketbalisté před OH oslabili, Beal nejede

basketbal, NBA 2017/2018, Washington - Toronto, Bradley Beal basketbal, NBA 2017/2018, Washington - Toronto, Bradley Beal autor: Reuters
Americký basketbalista Bradley Beal přijde o start na olympijských hrách v Tokiu, kde bude výběr USA jedním ze soupeřů české reprezentace ve skupině. Hvězdný rozehrávač Washingtonu z týmu vypadl kvůli opatřením proti šíření koronaviru.

Beal s olympijským výběrem trénoval v Las Vegas. Po úterní výhře 108:82 v přípravě nad Argentinou, ke které přispěl 17 body, ale tým musel opustit.

"Všichni jsme z toho kvůli němu na mrtvici," posteskl si trenér Gregg Popovich. Trojnásobný účastník Utkání hvězd NBA Beal byl v této sezoně s průměrem 31,3 bodu druhým nejlepším střelcem zámořské ligy.

V přípravných zápasech Američanů nastupoval v základní pětce. Popovich za něj může povolat náhradu. V úvahu připadají Darius Garland z Clevelandu, Keldon Johnson ze San Antonia a Saddiq Bey z Detroitu.

Mimo tým je momentálně kvůli koronavirovým opatřením také Jerami Grant z Detroitu, o jehož osudu směrem k olympiádě zatím není jasno.

Vítězové posledních tří olympiád Američané proto zrušili páteční přípravný zápas s Austrálií v Las Vegas. Zástupci amerického svazu uvedli, že je potřeba být velmi opatrný.

Do olympijského turnaje Američané vstoupí 25. července zápasem s Francií. O tři dny později je čeká Írán a s českým týmem se utkají 31. července.

reklama