reklama

Kdo může za to, že nejedu do Ria? To řeknu, až vychladnu, prohlásila Sáblíková

Martina Sáblíková Martina Sáblíková autor: Milan Kammermayer
Martina Sáblíková se stále těžce srovnává s tím, že nepojede na olympiádu v Riu. Kvůli nesprávnému výkladu pravidel čerstvá mistryně republiky patrně nebude moci v olympijské časovce startovat. Kdo podle ní celou situaci zavinil, ale říci nechce. "Tohle vyjádření si nechám zatím v hlavě. Nerada bych řekla něco, co by mě pak mohlo mrzet. Uvidíme, co bude, nechám si to projít hlavou. S horkou hlavou se nemá nic řešit, takže já si ještě počkám," prohlásila Sáblíková.

Hodonín - Martina Sáblíková přiznala, že už nevěří ve zvrat v případu své zamítnuté účasti v cyklistické časovce na olympijských hrách v Riu. Přestože v září vyjela místo v olympijské časovce devátou příčkou v redukovaném pořadí na světovém šampionátu v Richmondu, další podmínky účasti pod pěti kruhy nesplňuje. Podle cyklistického svazu i kvůli spornému výkladu pravidel.

"Musím říct, že mi moc dobře není. Naděje umírá jako poslední, ale já už vůbec nevěřím," připustila Sáblíková v rozhovoru s novináři po dnešní časovce na mistrovství republiky, kterou opět vyhrála. A to i přes to, že psychicky na tom není optimálně.

Sáblíková opět kraluje republikovým cyklistkám. Mezi muži triumfoval König, a zajistil si tak Rio Sáblíková opět kraluje republikovým cyklistkám. Mezi muži triumfoval König, a zajistil si tak Rio Čtěte zde

"Člověk to má v hlavě. Připravuju se na to průběžně několik let a po té poslední sezoně hodně kvalitně. Mám najeto asi nejvíce, co jsem kdy měla. Navíc za tři měsíce, jinak bych měla tolik až někdy v září," připomněla Sáblíková s tím, že se snaží najít na všem alespoň nějaká pozitiva.

"Hrozně mi pomáhá, že jsem alespoň dobře připravená na zimu, ale samozřejmě jsem celou dobu myslela na tu cyklistiku a start v Riu," podotkla Sáblíková, trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení.

Pořád je to hrozně těžké

Netají, že je pro ni v těchto dnech těžké se na cokoli soustředit, včetně tréninku. "Nijak jsem se netajila tím, že první den poté, co jsme se dozvěděli, že bych neměla jet do Ria, jsem na tréninku vůbec nebyla. Nevěděla jsem, co se děje. Druhý den jsem si pak naložila o to víc. Je to pořád hrozně těžké," prohlásila Sáblíková.

Pomáhá jí však postoj okolí, a to včetně jejího týmu. "Připadá mi, že nikdo z lidí okolo mě to nevzdává. Připadá mi, že všichni věří daleko více než já, což mi moc pomáhá. Ale je to hrozně těžké s tím vědomím, že se připravujete na něco, co možná nebude," uvedla Sáblíková.

Přesto přislíbila i Českému olympijskému výboru, že se do poslední chvíle bude připravovat naplno. Tedy stejně jako v případě, že by do Ria měla jet. "Na tom se nic nemění. I ve chvíli, kdy jsem se to dozvěděla, tak jsme odjeli na soustředění do Itálie, také časovku do vrchu jsem odjela podle plánu. Vše probíhá, jak mělo. Vše je na 100 procent. Uvidíme, zda se to neotočí," řekla Sáblíková.

MS zatím neřeší

Konkrétního viníka celé nezáviděníhodné situace, do níž se dostala, nechce zatím jmenovat. "Tohle vyjádření si nechám zatím v hlavě. Nerada bych řekla něco, co by mě pak mohlo mrzet. Uvidíme, co bude, nechám si to projít hlavou. S horkou hlavou se nemá nic řešit, takže já si ještě počkám," podotkla Sáblíková.

Šťovíček: Kauza Sáblíkové? UCI s námi přestala komunikovat, podáme žalobu k arbitráži. Chybí ale čas Šťovíček: Kauza Sáblíkové? UCI s námi přestala komunikovat, podáme žalobu k arbitráži. Chybí ale čas Čtěte zde

Pokud nedojde ke zvratu, nejvíce ze všeho by ji mrzelo, že nezažije atmosféru, která sportovní svátek planety provází. Přestože byla již třikrát na zimní olympiádě. "Nezažiju to, co se dá na OH zažít; atmosféra, lidi kolem, samotný závod... To jsou zážitky, pro které to sportovec dělá. To mě na tom mrzí nejvíc," litovala Sáblíková.

O startu na světovém šampionátu v Kataru, kde by v polovině října mohla dokázat, že patří mezi širší světovou špičku, a dát tak ráznou odpověď na neúčast v Riu, zatím nepřemýšlí. "Teď na to nemám vůbec myšlenky. Mistrovství světa je samozřejmě skvělý závod, zase nějaká další motivace, ale olympiádu mi to nevynahradí," uzavřela posmutněle Sáblíková.

reklama