reklama

Kejval přišel o jmenování členem MOV. Kvůli anonymu, který upozornil na machinace s dotacemi

Jiří Kejval Jiří Kejval autor: Jakub Plíhal
Měl to být slavnostní okamžik, na kterém Jiří Kejval pracoval několik let. Místo jmenování členem Mezinárodního olympijského výboru se však šéf ČOV vrátil z Limy domů bez fanfár.

Praha - Jiří Kejval nebude v Limě usilovat o zvolení do Mezinárodního olympijského výboru. Předseda Českého olympijského výboru se dnes předčasně vrátil z Peru a oznámil, že svou kandidaturu prozatím odkládá, protože se chce nejdříve zaměřit na vyřešení současné situace v českém sportu, poznamenaném dotační aférou.

Po dvanácti letech se do Evropy vrátí LOH. Hostitelským státem bude Francie Po dvanácti letech se do Evropy vrátí LOH. Hostitelským státem bude Francie Čtěte zde

Důvodem má být anonymní dopis, který přišel do sídla MOV v Lausanne a který upozorňuje na manipulace s dotacemi pro sport v České republice. Autor v něm zmiňuje to, že mezi obviněnými jsou viceprezident ČOV Miroslav Pelta nebo bývalý šéf sportovního odboru na ministerstvu školství Zdeněk Bříza a že do kauzy bylo zapojeno 50 dalších osob. 

Jmenování Kejvala mělo být pouze formální záležitostí. Za současné situace však šéf MOV Thomas Bach kandidaturu českého funkcionáře odmítl, alespoň to tvrdí velmi dobře informovaný zdroj Aktuálně.cz.

"Požádal jsem kolegy z Mezinárodního olympijského výboru, aby přesunuli mou volbu za stálého člena MOV na únor příštího roku. Důvodem je současná situace v českém sportu, na jejíž řešení se nyní chci soustředit. MOV plně respektuje mé rozhodnutí a podporuje mě v něm," sdělil Kejval médiím. K informaci o anonymním dopise se vyjádřila tisková mluvčí ČOV Barbora Žehanová: "Anonymy jsou dětinská trapnost a je zbytečné je jakkoli komentovat."

reklama