Kombinaci vede po sjezdu Němec Dressen, Berndt je se zlomeným palcem čtyřiatřicátý

13. 2. 2018 6:17
Skvělou pozici si připravil rakouský favorit Marcel Hirscher, do slalomu vyrazí z dvanáctého místa.
Thomas Dressen na trati kombinačního sjezdu
Thomas Dressen na trati kombinačního sjezdu | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Zkrácený sjezd do kombinace na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu vyhrál německý lyžař Thomas Dressen. Nejlepší čas z trojice Čechů zajel na trati v Jongpchjongu Ondřej Berndt, jemuž patří před slalomem 34. místo.

Alpští lyžaři se dnes dočkali soutěžní premiéry na olympiádě v Koreji poté, co byl kvůli větru odložen sjezd mužů a obří slalom žen. Kvůli stále silnému větru organizátoři posunuli startovní budku na start superobřího slalomu. Kombinační sjezd tak zkrátili zhruba o 20 sekund a upravili některé skoky.

I díky tomu budou k hlavním favoritům na medaile patřit elitní slalomáři v čele s rakouským fenoménem Marcelem Hirscherem, jenž má před druhou částí na dvanáctém místě ztrátu pouze 1,32 sekundy na Dressena.

Německý specialista na rychlostní disciplíny, který v lednu vyhrál slavný sjezd v Kitzbühelu, průběžně vede o sedm setin sekundy před Norem Akselem Lundem Svindalem. Třetí je Rakušan Matthias Mayer, olympijský vítěz ve sjezdu ze Soči.

Největším Hirscherovým konkurentem v boji o zlato by měl podle papírových předpokladů být Francouz Alexis Pinturault, jenž je desátý s náskokem 28 setin před rakouským vítězem Světového poháru.

Českým reprezentantům se nepodařilo proniknout do elitní třicítky, která startuje ve slalomu od 7:00 SEČ v opačném pořadí, a pojedou tak druhou část na rozbitější trati. Berndt i jeho týmový kolega Filip Forejtek nastoupili do závodu se zlomenými palci na ruce, které si v Koreji zranili při tréninku sjezdu.

Třicátý muž z lednové kombinace ve Wengenu Berndt dnes zajel 34. čas se ztrátou 2,57 na Dressena. Forejtek byl pětačtyřicátý s odstupem 3,32, třetí z Čechů Jan Zabystřan čtyřiapadesátý s mankem 4,41.