reklama

Král Drysdale dál panuje. Synek si dojel pro olympijský bronz

Ondřej Synek s bronzem Ondřej Synek s bronzem autor: ČTK
Sen se mu nesplnil. Český skifař Ondřej Synek si ve finále olympijského závodu v Rio de Janieru dojel pro třetí místo. Ve fotofiniši vyhrál novozélandský favorit Mahé Drysdale, druhý byl Chorvat Damir Martin.

Rio de Janeiro - Skifař Ondřej Synek získal bronz na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Stříbrný medailista z předešlých her v Pekingu a Londýně ve finále nestačil na Mahého Drysdalea z Nového Zélandu a Chorvata Damira Martina, jejichž dramatický souboj rozhodla až cílová fotografie. Z vítězství a obhajoby triumfu z roku 2012 se nakonec radoval sedmatřicetiletý Novozélanďan.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

"Dneska to nebyl můj den, nebyl jsem to úplně já. S výkonem nemůžu být spokojený. Od začátku jsem musel jet na hraně a pak to bylo znát, ke konci už jsem byl tuhej," řekl Synek. Na trati ještě věřil, že Chorvata Martina v závěrečné části porazí. "Myslel jsem, že bych ho 200 metrů před cílem mohl dojet, ale pak hodně zrychlil a nakonec to málem vyhrál. Soupeři byli dneska lepší," ocenil Synek kvality rivalů.

Český veslař se po startu dlouho držel na druhém místě za Martinem, ve třetí čtvrtině trati jej však předstihl Drysdale a Synek se již do souboje nejrychlejší dvojice nedokázal zapojit. Od zlata i stříbra jej nakonec dělily téměř tři sekundy, Drysdale a Martin projeli cílem ve shodném času.

"Měl jsem náskok a myslel jsem, že to bude v pohodě. Damir ale v závěru hodně tlačil a musel jsem ve finiši ze sebe vydat vše. Má můj respekt, byl to dábělský závod," řekl Drysdale, jenž bezprostředně po projetí cílem netušil, zda vyhrál. "Možná jsme mohli dostat zlatou medaili oba. Jsem ale rád, že jsem vyhrál. Byl to jeden důležitý závod a vyšlo to. I když o fous," oddechl si novozélandský hrdina.

Martin nakonec prohrál jen o pět tisícin sekundy, zklamání na něm ale v cíli nebylo vidět. "Vydal jsem se na tisíc procent. Jsme spokojený, že jsme zajel dobrý závod. Příští (medaile) bude mít jinou barvu," řekl chorvatský skifař, který se bude podle všeho i nadále utkávat s Drysdalem i Synkem. Ani jeden z nich neplánuje končit. Novozélanďan v Riu uvedl, že se v příštích měsících rozhodne, zda bude chtít absolvovat celý další olympijský cyklus.

Synek se ale radovat z toho, že má ze tří olympijských účastí tři cenné kovy, po stříbrech z Pekingu a Londýna nyní tedy i bronz.

reklama