Krasobruslařka Medveděvová vylepšila rekord v krátkém programu

11. 2. 2018 5:25
Krasobruslařka Jevgenija Medveděvová v týmové soutěži překonala vlastní světový rekord v krátkém programu.
ZOH 2018, týmová soutěž: Jevgenija Medveděvová
ZOH 2018, týmová soutěž: Jevgenija Medveděvová | Foto: Reuters

Kangnung - Maximum posunula o 21 setin na 81,06 bodu. Přispěla k tomu, že výběr olympijských sportovců z Ruska je po krátkých programech druhý za Kanadou.

Dvojnásobná mistryně světa Medveděvová se na olympijském ledu předvedla ve znatelně lepší formě než na lednovém mistrovství Evropy, kde nestačila na patnáctiletou krajanku Alinu Zagitovovou a poprvé od listopadu 2015 prohrála. Osmnáctiletá krasobruslařka, která v prosinci vynechala finále Grand Prix i národní šampionát kvůli zlomenině zánártní kůstky, za krátký program získala zhruba o dva a půl bodu více než na ME v Moskvě. Vyhrála před Italkou Carolinou Kostnerovou a Kanaďankou Kaetlyn Osmondovou.

Obhájci stříbrných olympijských medailí Kanaďané skončili na stupních vítězů ve všech krátkých programech. V tancích vládli olympijští šampioni z Vancouveru a stříbrní ze Soči Tessa Virtueová a Scott Moir, kteří se ale ještě neutkali se svými přemožiteli z finále Grand Prix Gabriellou Papadakisovou a Guillaumem Cizeronem. Francouzi totiž svůj elitní pár do týmové soutěže nenasadili.

Po krátkých programech mají Kanaďané před obhájci olympijského zlata z Ruska čtyřbodový náskok. O další dva body zpět jsou průběžně třetí Američané. Dnes se ještě pojedou volné jízdy sportovních dvojic, týmová soutěž vyvrcholí v pondělí.