reklama

Češka favoritkou olympiády. Ničím neohromuje, přesto působí poprask, píší ve světě

Barbora Krejčíková před odletem na olympijské hry. Barbora Krejčíková před odletem na olympijské hry. autor: Ivana Roháčková
Vzestup Barbory Krejčíkové nepřestává udivovat sportovní svět. Česká tenistka, která před rokem nebyla ani v první stovce žebříčku, je aktuálně druhou nejlepší hráčkou sezony. Podle ohlasů ze zahraničí bude jednou z favoritek olympijských her v Tokiu.

Pomalu se může těšit na svůj premiérový Turnaj mistryň. Před rokem science fiction, dnes pohádková realita.

V pořadí letošní sezony je lepší pouze světová jednička Ashleigh Bartyová. Krejčíkové patří druhá pozice a po fenomenálních dvou měsících už by jí setkání osmi nejlepších hráček na konci ročníku v čínském Šen-čenu nemělo uniknout. 

Ještě předtím ale bude tenistka z Ivančic patřit mezi užší okruh favoritek na olympijskou medaili. O její momentální superformě se v zahraničních médiích píše s obdivem a respektem. 

"Krejčíková neztratila ani set na domácí půdě v Praze, která jí posloužila coby rozehřátí před Tokiem," zmiňuje americká ESPN. I za mořem její další okázalá jízda za titulem upoutala pozornost.

"Z posledních čtyřech turnajů vyhrála tři. Vítězně zvládla dvacet z jednadvaceti duelů," dodává ESPN a připomíná, že jedinou porážku českému zjevení uštědřila v osmifinále Wimbledonu jeho pozdější vítězka, již zmíněná Australanka Bartyová.

Cestu Krejčíkové k vítězné trofeji na Livesport Prague Open označila organizace WTA za výkon týdne.

Lidé žárlí na to, jak je dokonalý. Trenér Vajda nechápe negativní obraz Djokoviče Lidé žárlí na to, jak je dokonalý. Trenér Vajda nechápe negativní obraz Djokoviče Čtěte zde

"Šampionka Roland Garros nadále působí poprask. Svému domácímu publiku jasně ukázala, čeho je schopná. Pro Krejčíkovou to byl další dominantní týden. Nejenže neztratila set, od čtvrtfinále navíc prohrála jen osm gemů a rozdala dva kanáry," podivují se oficiální stránky ženského tenisového okruhu a hru nové české senzace označují za krásnou.

Po antukových titulech ve Štrasburku a Paříži a skvělém představení na svém prvním Wimbledonu nyní Krejčíková ukázala sílu i na tvrdém povrchu. Podobném tomu olympijskému.

"Barbora Krejčíková vypadá k neporažení," píše v titulku specializovaný magazín Tennis.com.

"Můžeme s klidem říct, že je oficiálně nejvážnější kandidátkou na cenu WTA pro největší zlepšení," dodává.

Krejčíková podle autora nemá žádnou výraznou silnou stránku, přesto dominuje. Svou všestranností, chytrostí a dokonalým smyslem pro určení správné herní taktiky.

Jsem ambiciózní a zažraná. Na olympiádě budu makat jako tygr, slibuje Krejčíková Jsem ambiciózní a zažraná. Na olympiádě budu makat jako tygr, slibuje Krejčíková Čtěte zde

"V její hře není žádný ojedinělý aspekt, který by ohromoval oko odborníka. Ale součet všech součástí její hry už ano. Konzistence, výběr úderů, skvělé podání, když ho nejvíc potřebuje, a psychická houževnatost z pětadvacetileté Češky dělají jeden z nejtvrdších oříšků na okruhu," zní obdivné ódy.

Podle předpovědi agentury AP by Krejčíková měla v Tokiu získat zlatou medaili v deblu, společně s letitou spoluhráčkou Kateřinou Siniakovou. Mezi vážné kandidátky na cenné kovy ale po posledních výkonech bude patřit i ve dvouhře.

Krejčíková už je v dějišti her a ještě před odletem prohlásila, že "bude makat jako tygr".

"Jsem ambiciózní, chci být jedna z těch nejlepších. Dlouhou dobu se mi nedařilo se tam prokousat a teď, když tam jsem, tak ještě o to víc se chci měřit s nejlepšími, hrát nejlepší turnaje, protože to jsem si vždycky přála," uvedla.

reklama