Kubala s Benešem nezvládli předkolo, na OH končí

3. 8. 2012 1:13
Český beachvolejbalový pár bude po půlnoci bojovat v předkole play off.

Londýn - Český beachvolejbal bude mít ve vyřazovací fázi olympijského turnaje jen jedno zastoupení. Mužský pár Přemysl Kubala - Petr Beneš ve čtvrtek nejprve podle očekávání prohrál s obhájci zlata z Pekingu a druhými nasazenými Američany Rogersem a Dalhausserem.

A poté neuspěl ani v předkole play off proti německému páru Jonathan Erdmann - Kai Matysik. Češi sice vyhráli první set 21:16, ve druhém setu ale za stavu 19:19 nezvládli koncovku a na řadu tak přišel tie-break.

V něm Kubala s Benešem tahali za kratší konec, a i když v závěru odvrátili dva mečboly soupeře, potřetí už neuspěli.

"Američani byli nad naše síly, takže jsme nemohli pomýšlet, že bychom s nimi hráli vyrovnanou partii. Zkusili jsme to, ale jejich obrana byla výborná, já jsem nebyl schopen se prosadit proti bloku Dalhaussera," řekl Kubala po prvním utkání.

Osmifinále si jistě nezahrají ani Lenka Háječková s Hanou Klapalovou. Češky v předkole podlehly dvakrát 17:21 nizozemskému páru Van Gestelová - Meppelinková. Celkově skončily na sedmnáctém místě.

Jediným českým párem v osmifinále turnaje tak budou Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou. Ti se v pátek od 17 hodin utkají o postup s brazilskými favoritkami Talitou a Antonelliovou.