reklama

Kvitová chce na OH uspět, pro výhru bych soupeřce zlomila nohu, vtipkovala po vydřeném postupu

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Česká tenisová jednička Petra Kvitová byla po souboji s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou ve 3. kole olympijského turnaje viditelně unavená. "Přežila jsem. Stojím ještě, sice bych potřebovala židli, ale dobrý. Jsem v soutěži, super, to byl hlavní cíl," řekla dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Rio de Janeiro - Tenistka Petra Kvitová byla po výhře nad Ruskou Jekatěrinu Makarovovou ve 3. kole na olympiádě ráda, že stojí. Na kurtu bojovala, měla křeče a pomohli jí i ostatní čeští sportovci.

Byly to nervy, ale Kvitová si mohla i potřetí v Riu zakřičet radostí Byly to nervy, ale Kvitová si mohla i potřetí v Riu zakřičet radostí Prohlédněte zde

Zápas trval skoro dvě a tři čtvrtě hodiny a Kvitové se poté v očích mísilo nadšení s únavou. "Přežila jsem. Stojím ještě, sice bych potřebovala židli, ale dobrý. Jsem v soutěži, super, to byl hlavní cíl," řekla dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Kvitové fandili ostatní sportovci

Od prvního kola je v Riu z Kvitové cítit zanícení a touha pod pěti kruhy uspět. Bojovnost ji zdobila i proti Makarovové a po zápase přiznala, že by byla schopna udělat pro postup cokoli. "Klidně bych jí zlomila nohu," vtipkovala. "Je to olympiáda. Nechala jsem tam všechno a jsem ráda, že vůbec ještě stojím."

Na pondělní večeři lanařila ostatní sportovce na svůj zápas. "Hraju proti Rusce, musíte přijít!" říkala jim. Dorazila jich početná skupina. "Petra! Petra!" skandovali atleti Zuzana Hejnová, Pavel Maslák či rychlostní kanoista Josef Dostál.

Při prvních mečbolech se dokonce podívala na českou výpravu do hlediště a usmála se. "Je bomba, že se semkli, aby fandili tenisu. Není to hala, kam přijdou neznámí lidé, kteří mi fandí. Tady jsou sportovci, kteří se kvalifikovali a podporují ostatní sportovce, to je úžasné. Moc mi pomohli," děkovala Kvitová.

Fotka s Kvitovou za odměnu

I díky nim zápas otočila, vyhrála 4:6 a dvakrát 6:4. "Bez nich bych to těžko zvládala, dali mi úžasnou podporu," řekla a za odměnu se se s nimi vyfotila.

Během utkání prožila pěknou řádku emocí. Napětí, smutek, naštvání i euforii. "Víceméně všechno," přitakala. A také fyzické vyčerpání. Ke konci ji braly křeče do chodidel i stehen. "I když jsem se zásobila. Nebylo to nic příjemného. Při čekání na servis jsem se klepala, ruce, nohy, prostě všechno," popsala.

Kvitová zvládla olympijský thriller, přetlačila Makarovovou a zahraje si čtvrtfinále Kvitová zvládla olympijský thriller, přetlačila Makarovovou a zahraje si čtvrtfinále Čtěte zde

Již ve středu by měla hrát čtvrtfinále. Její soupeřkou bude buď obhájkyně zlata Američanka Serena Williamsová, nebo Ukrajinka Elina Svitolinová.

Očekává se, že si zahraje spíše se světovou jedničkou Williamsovou. "Serena je šampionka a je vždy výzva s ní hrát. Známe se a těším se na to. Bude to boj a můžu tam jít uvolněnější, protože nemám co ztratit," řekla Kvitová.

reklama