Kvitová jde na Babosovou, Rosol vyzve Paireho. A české deblistky v Riu čekají sestry Williamsovy

4. 8. 2016 16:46
Ve čtvrtek odpoledne byl v Rio de Janeiru rozlosován olympijský tenisový turnaj. Své soupeře se dozvěděli i čeští sportovci.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Čeští tenisté už znají své soupeře pro olympijský turnaj na hrách v Rio de Janeiru. Čtvrteční los přisoudil jedinému mužskému zástupci v singlu Lukášovi Rosolovi Benoita Paireho, Petra Kvitová se jako česká jednička utká s Timeou Babosovou.

V ženské dvouhře ji doplní ještě Barbora Strýcová a Lucie Šafářová. První z nich narazí na Belgičanku Yaninu Wickmayerovou, druhá na Italku Karin Knappovou.

Turnajová jedenáctka Kvitová se s Babosovou (44. v žebříčku WTA) utkala jednou a letos na trávě v Eastbourne vyhrála. Pokud by česká dvojnásobná vítězka Wimbledonu zdolala Maďarku i v Riu, mohla by ve druhém kole narazit na Dánku Caroline Wozniackou, kterou aktuálně vede její bývalý kouč David Kotyza.

Zajímavý byl i los deblové části turnaje. Šafářová se Strýcovou narazí v prvním kole na superfavoritky a nasazené jedničky sestry Williamsovy, duo Hradecká - Hlaváčková vyzve  ukrajinský pár Savčuková, Svitolinová.

Obě Češky si spolu odpoledne zatrénovaly a Strýcová po jednom zkaženém voleji zakřičela: "To proti Williamskám musím dát!" Spolu se Šafářovou se poté shodly, že v 1. kole mají proti méně rozehraným favoritkám šanci. "Jak se dostanou do tempa, tak už je to těžší a těžší. Je to výzva, ale samozřejmě to bude těžký," řekla Šafářová.

"Musíme hrát co nejlepší tenis," řekla Strýcová před duelem proti nedávným vítězkám Wimbledonu a trojnásobným olympijským zlatým medailistkám ve čtyřhře ze Sydney 2000, z Pekingu 2008 a Londýna 2012.

"Výborně servírujou a vytváří na soupeřky velký tlak," řekla Šafářová, která hrála proti Sereně a Venus čtyřhru jednou a s Ruskou Anastasií Pavljučenkovou na US Open před třemi lety prohrály.

V mužském deblu pak Rosol s Radkem Štěpánkem prověří španělskou nasazenou dvojici David Ferrer - Roberto Bautista-Agut.

V tenisovém turnaji měli startovat i Tomáš Berdych a Karolína Plíšková, ale cestu do Brazílie odmítli kvůli obavám z viru zika. Jiřího Veselého o premiérový start pod pěti kruhy připravila angína.

K šlágrům úvodního kola mužské dvouhry bude patřit souboj prvního hráče světa a největšího favorita turnaje Novaka Djokviče s Juanem Martínem del Potrem. Srbská světová jednička má s vytáhlým Argentincem a někdejším vítězem US Open bilanci 11:3, ale před čtyřmi lety v Londýně s ním prohrála duel o bronz.