Kvitová zvládla olympijský thriller, přetlačila Makarovovou a zahraje si čtvrtfinále

Petra Kvitová
Poslední česká zástupkyně ve dvouhrách udolala ve 3. kole Rusku Jekatěrinu Makarovovou po lítém boji 4:6, 6:4 a 6:4.
Kvitová vyhrála první z letošních tří vzájemných zápasů s Makarovovou, která ji nedávno vyřadila v druhém kole Wimbledonu.
Česká jednička vstoupila do utkání podobně dobře jako v předešlých kolech proti Timee Babosové a Caroline Wozniacké a vedla 3:0 a 40:15.
Dva brejkboly na 4:0 však nevyužila a začala kupit nevynucené chyby, kterých za úvodní set udělala 22. Prohrála pět gamů za sebou a první sadu ztratila 4:6.
Aktualizováno 9. 8. 2016 20:11
Česká tenisová jednička Petra Kvitová postoupila na olympijských hrách v Riu de Janeiro do čtvrtfinále, když dnes doslova přetlačila Rusku Jekatěrinu Makarovovou. Šestadvacetiletá Češka vyhrála za více než dvě a půl hodiny ve třech setech 4:6, 6:4 a 6:4.

Rio de Janeiro - Tenistka Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále olympijského turnaje. Poslední česká zástupkyně ve dvouhrách v Riu udolala ve 3. kole Rusku Jekatěrinu Makarovovou 4:6, 6:4 a 6:4 a v souboji o semifinále se utká s vítězkou duelu mezi obhájkyní zlata Američankou Serenou Williamsovou a Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Kvitová postupem do čtvrtfinále vyrovnala svůj výsledek z Londýna z roku 2012.

Kvitová vyhrála první z letošních tří vzájemných zápasů s Makarovovou, která ji nedávno vyřadila v druhém kole Wimbledonu. Česká jednička vstoupila do utkání podobně dobře jako v předešlých kolech proti Timee Babosové a Caroline Wozniacké a vedla 3:0 a 40:15. Dva brejkboly na 4:0 však nevyužila a začala kupit nevynucené chyby, kterých za úvodní set udělala 22. Prohrála pět gamů za sebou a první sadu ztratila 4:6.

Úvodní set si Kvitová prohrála sama

Česká jednička vstoupila do utkání podobně dobře jako v předešlých kolech proti Timee Babosové a Caroline Wozniacké a vedla 3:0 a 40:15. Dva brejkboly na 4:0 však nevyužila a začala kupit nevynucené chyby, kterých za úvodní set udělala 22. Prohrála pět gamů za sebou a první sadu ztratila 4:6. "Ani nevím, jak je to možné," říkala po zápase.

Šestadvacetiletá hráčka z Fulneku přišla o servis i na startu druhého setu za stavu 1:1, brejk si však ihned vzala zpět. Počet nevynucených chyb snížila na polovinu a v desáté hře získala po přesném bekhendovém prohozu soupeřčin servis a tím druhý set. "To mi dodalo sebedůvěru," řekla turnajová jedenáctka.

První tři mečboly nevyužila

V rozhodující sadě ustála Kvitová krizové chvíle v sedmém gamu, v němž odvrátila tři brejkboly. Při následném servisu Makarovové výborně returnovala, využila první brejkbol a podávala na vítězství. Vedla 40:0, ani jeden z tří mečbolů však nevyužila a osmadvacetiletá Ruska snížila na 4:5. "Myslela jsem, že to tam nějak strčím, a on to byl vždy aut nebo síť. Nebylo to nic příjemného," řekla Kvitová.

Do další hry ale vstoupila soustředěně. "Byla jsem překvapená, že jsem šla na return a nemyslela na to. Prostě jsem každý míček brala jako nový a nepřemýšlela, co bylo," řekla. I díky dvojchybě získala při podání Rusky další dva mečboly a čtvrtou šanci na ukončení zápasu využila.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Donskoj (Rus.) - Ferrer (7-Šp.) 3:6, 7:6 (7:1), 7:5, Simon (15-Fr.) - Sugita (Jap.) 7:6 (7:3), 6:2

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Kvitová (11-ČR) - Makarovová (Rus.) 4:6, 6:4, 6:4, Keysová (7-USA) - Suárezová (Šp.) 6:3, 3:6, 6:3, Siegemundová (Něm.) - Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:3.