reklama

Leman vyhrál olympijský skikros a vynahradil si zklamání ze Soči

Finále skikrosařů na ZOH 2018 Finále skikrosařů na ZOH 2018 autor: Reuters
Bez cenného kovu zůstali v Pchjongčchangu Francouzi, kteří na předchozích hrách v Soči zabrali kompletní pódium.

Pchjongčchang - Kanaďan Brady Leman je novým olympijským vítězem ve skikrosu a v 31 letech slaví první velkou medaili. Naopak bez cenného kovu zůstali v Pchjongčchangu Francouzi, kteří na předchozích hrách v Soči zabrali kompletní pódium.

Leman, vítěz předloňských X-Games, si vynahradil zklamání ze Soči, kde po pádu ve finále skončil čtvrtý. V dnešním závodě o medaile naopak na zemi skončili dva jeho soupeři. Lemanovi ke zlatu "stačilo" předjet Švýcara Marca Bischofbergera, bronz vybojoval navzdory pádu Rus Sergej Ridzik.

Vše k olympijským hrám v aplikaci Facebook Messenger

Vše k olympijským hrám v aplikaci Facebook Messenger

Objednejte si zasílání zpráv přes aplikaci Facebook Messenger. Přihlaste se přes svůj účet na Facebooku, klikněte na tlačítko "Začněte" a vyberte si zpravodajství podle vaší preference.

"Ani jsem si toho nevšiml," řekl k pádu svých soupeřů Leman. "Ve skikrosu se nemůžete soustředit na to, co se děje za vámi. Viděl za sebou jeden stín, takže jsem věděl, že je na mně někdo nalepený, tak jsem jel jako blázen," dodal nový olympijský vítěz.

Z favorizovaného francouzského týmu skončil nejvýše na šestém místě obhájce stříbra Arnaud Bovolenta. Šampion ze Soči Jean-Frédéric Chapuis vypadl ve čtvrtfinále.

Olympijský skikros ve Phoenix Parku poznamenala řada těžkých pádů a několik lyžařů bylo odvezeno do nemocnice. Hrozivě vypadal zejména dlouhý let a tvrdý dopad bývalého mistra světa Christophera Del Bosca. Slavný Kanaďan ležel nehybně několik minut, než ho záchranáři naložili na saně.

Del Bosco si podle agentury SID zlomil pánev, zatímco francouzský reprezentant Terence Tchiknavorian holenní kost. Rakouský lyžař Christoph Wahrstötter utrpěl otřes mozku a podle týmového lékaře si stěžoval na výpadky paměti.

Akrobatické lyžování:

Muži - skikros:

1. Leman (Kan.), 2. Bischofberger (Švýc.), 3. Ridzik (OSR), 4. Drury (Kan.), 5. Niederer (Švýc.), 6. Bovolenta (Fr.), 7. Flišar (Slovin.), 8. Duncan (Kan.).

Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Prohlédněte zde
reklama