reklama

Macháč jede dodatečně na olympiádu, v Tokiu může hrát i mix s přítelkyní Siniakovou

Tomáš Macháč se přece jen představí na olympiádě v Tokiu Tomáš Macháč se přece jen představí na olympiádě v Tokiu autor: Reuters
Český tenis nakonec bude mít na olympijských hrách v Tokiu zastoupení i ve dvouhře mužů. Jiří Veselý se sice startu vzdal, ale do soutěže byl dodatečně nominován Tomáš Macháč.

Dvacetiletý Macháč se dostal do dvouhry díky přerozdělování uvolněných míst. "Na základě mého jednání s ITF nám byla tato možnost nabídnuta. Jeho start jsme přivítali a společně s olympijským výborem účast na poslední chvíli zorganizovali," řekl šéf tenisového svazu Ivo Kaderka

Macháč, 144. hráč světového žebříčku, doplní v olympijském turnaji pětici českých tenistek. Do Tokia se dostaly ve dvouhře Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová. Do čtyřhry jsou nahlášeny páry Krejčíková s Kateřinou Siniakovou a Plíšková s Vondroušovou.

Díky Macháčovi by Česko mohlo mít i pár pro soutěž ve smíšené čtyřhře. Svěřenec Daniela Vacka by se mohl do mixu přihlásit se svojí přítelkyní Siniakovou.

Po doplnění Macháče do olympijského turnaje se česká výprava pro Tokio rozrostla na 117 reprezentantů.

Kristýna Plíšková je podruhé v sezoně ve 2. kole

Česká tenistka Kristýna Plíšková na antukovém turnaji v Hamburku porazila 6:2, 7:6 Rumunku Irinu Baraovou a teprve podruhé v sezoně přešla přes první kolo. Její další soupeřkou bude třetí nasazená hráčka Tamara Zidanšeková ze Slovinska.

Plíšková nezvládla první kolo na devíti turnajích za sebou a nepříznivou sérii ukončila až minulý týden na trávě ve Wimbledonu. S Baraovou si poradila za hodinu a 38 minut a i ve třetím vzájemném utkání ji porazila ve dvou setech.

O postup do čtvrtfinále si devětadvacetiletá Plíšková zahraje se Zidanšekovou, kterou v prvním kole Wimbledonu vyřadila její sestra Karolína. V Hamburku měla třiadvacetiletá Slovinka a semifinalistka letošního Roland Garros v prvním kole volný los.

Tenisový turnaj žen v Hamburku (antuka, dotace 189.708 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Kristýna Plíšková (ČR) - Baraová (Rum.) 6:2, 7:6 (7:5), Ruseová (Rum.) - Teichmannová (6-Švýc.) 7:5, 7:6 (7:1), Kučová (SR) - Barthelová (Něm.) 6:3, 7:6 (7:4), Frechová (Pol.) - Melnikovová (Rus.) 6:4, 6:4, Korpatschová (Něm.) - Minellaová (Luc.) 7:5, 6:3.

reklama