reklama

Při pádu si zlomil pánev a čelist, zkolabovala mu plíce. McMorris se málem zabil, nyní slaví bronz

Mark McMorris. Mark McMorris. autor: Reuters
Po dlouhé léčbě se Mark McMorris vrátil ke snowboardingu na špičkové úrovni a v Pchjongčchangu si nakonec dojel pro bronz.

Pchjongčchang - Obhajoba bronzové olympijské medaile ve slopestylu znamená pro Marka McMorrise jen příjemný bonus k tomu, že může po vážném zranění dál jezdit na snowboardu. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan se v Pchjongčchangu probojoval na stupně vítězů necelý rok po pádu, při němž mohl přijít o život.

McMorris vloni v březnu upadl při jízdě s bratrem Craigem ve volném terénu, když nezvládl skok a vletěl do stromu. Při karambolu si zlomil čelist, levou paži a pánev, natrhl slezinu, polámal žebra a následkem toho mu zkolabovala plíce. Po dlouhé léčbě se ale dokázal vrátit.

Bronz z Koreje má nyní pro McMorrise větší cenu než první medaile ze Soči. "Je to mimořádný pocit stát zase na tomhle pódiu po tom všem," řekl McMorris po finále. "Musím se štípnout, protože jsem taky mohl mít trvalé následky po tom, co všechno se při mé nehodě stalo," dodal.

Vážné zranění mu dalo nový náhled na život i na sport. "Myslím, že na tom moc nezáleží, jakou medaili získáte, dokud můžete jezdit a skákat, jak nejlépe dokážete," prohlásil.

Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Prohlédněte zde
reklama