reklama

Moje vosa dorazila, raduje se Dostál. Medailová naděje konečně může trénovat

Kajakáři Josefu Dostálovi dnes dorazila na aklimatizační soustředění do Tokia jeho "vosa", náhradní závodní loď z Prahy. Hned ji nadšeně v přípravě na olympijské hry v Tokiu vyzkoušel.

Dostálův kajak podobně jako deblkajak, který z Prahy poslali už dříve, je náhradou za zpožděné vybavení poslané v květnu do Portugalska.

Odtamtud měly české i další lodě dorazit po moři do Japonska, ale kontejnery stále do dějiště olympiády putují. "Balík lodí, který měl původně dorazit už před kempem, bude (k dispozici) až na olympiádu z důvodu špatného počasí na oceánu. V tu dobu už bych byl zvyklý na jinou loď a musel bych to znovu měnit, což by bylo katastrofální," vysvětloval trojnásobný olympijský medailista Dostál v nedávném vyjádření pro média.

Životní forma je pryč. Drahotová se sice očistila, ale na olympiádu nepojede Životní forma je pryč. Drahotová se sice očistila, ale na olympiádu nepojede Čtěte zde

Po dohodě s kanoistickým svazem a Duklou byly lodě poslány letecky z Prahy. Nejdříve deblkajak, který na Dostála a Radka Šloufa čekal v druhý den soustředění. Po obhlédnutí situace v Susaki, kde mají Češi od roku 2017 náhradní lodě z dřívějších kempů, vyrazily z Prahy další tři lodě. Mezi nimi Dostálův kajak. Ten dorazil dnes. "Moje VOSA!! dneska mi přišla loď z Prahy, moje loď! Podle výrazu poznáš nadšení," rozplýval se kajakář s širokým úsměvem na Facebooku. Na olympijských hrách chce zabojovat o své první zlato pod pěti kruhy.

Soutěže v rychlostní kanoistice v Tokiu začnou 2. srpna. Vedle kajakářů Dostála se Šloufem budou závodit také kanoista Martin Fuksa, který je další českou medailovou nadějí, a jeho bratr Petr.

reklama