reklama

Mongolští trenéři dostali za protestní striptýz na olympiádě tříletý distanc

Mongolský striptýz Mongolský striptýz autor: Reuters
Světová zápasnická federace rozhodla, že trenéři mongolského volnostylaře, kteří předvedli po jeho kontroverzní porážce v boji o olympijský bronz v Riu protestní striptýz, se nesmějí tři roky účastnit mezinárodních soutěží.

Ulánbátar - Trenéři mongolského volnostylaře, kteří předvedli po jeho kontroverzní porážce v boji o olympijský bronz v Riu protestní striptýz, se nesmějí tři roky účastnit mezinárodních soutěží. Rozhodla o tom světová zápasnická federace, která zároveň udělila mongolskému svazu pokutu 50.000 švýcarských franků (1,24 milionu korun).

Bizarní konec olympiády. Mongolští trenéři předvedli přímo v ringu protestní striptýz Bizarní konec olympiády. Mongolští trenéři předvedli přímo v ringu protestní striptýz Čtěte zde

Trenéři Cerenbátar Cogbajar a Bjambarenčin Bajará neunesli porážku svého svěřence Mandachnarana Gancoriga v utkání o třetí místo ve váze do 65 kg. Gancorig vedl nad Uzbekem Ichtijorem Navruzovem 7:6, v závěrečných sekundách ale kolem soupeře jen tančil, vítězně zvedal ruce a odmítal bojovat, za což dostal od rozhodčích trestný bod.

Mongolští zástupci se proti vyrovnání stavu odvolali, a protože po revizi situace neuspěli, sudí udělili Uzbekovi další bod, kterým duel vyhrál.

Oba trenéři se poté na žíněnce na protest nejprve svlékli do půl těla a vyzuli, poté jeden z nich sundal i tepláky a skončil jen ve spodním prádle. Po verdiktu mezinárodní federace se nyní na světových soutěžích neobjeví až do srpna 2019.

reklama