reklama

Na olympiádě se střílelo, kulka proletěla střechou novinářského stanu

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Novinářský stan na olympijských hrách v Rio de Janeiru zasáhla zbloudilá kulka. Zatoulala se patrně z vojenské střelnice, která se nachází nedaleko.

Praha - Plastovou střechou novinářského stanu v olympijském jezdeckém areálu v sobotu prolétla kulka ve chvíli, kdy v něm byla téměř stovka lidí. Brazilská armáda a policie je přesvědčena, že to byla nehoda, která nesouvisí s olympiádou. Jezdecký areál se nachází blízko brazilské vojenské základny. Kulka zřejmě pocházela z vojenské pušky.

Incident se stal při polední přestávce soutěže v drezuře. Nikdo při něm nebyl zraněn a závod nebyl ani přerušen. Britský fotograf Jon Stroud, který seděl nejblíže místa dopadu kulky, řekl, že to všechny šokovalo. "Nejdřív jsme si mysleli, že něco padá ze stropu, světlo nebo něco takového," vyprávěl australskému listu Sydney Morning Herald.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

I když je jezdecký areál blízko vojenské základny, fotograf nechápal, že někdo dostal povolení ke střelbě tak blízko místa, kde se pohybovaly tisíce fanoušků. "Nedovedu si představit, kdo si myslel, že je to dobrý nápad," uvedl.

Mluvčí her nevěděl, co přesně se odehrálo. "Nemáme žádné informace, jestli prováděli cvičné střelby, takže nemáme ani žádné informace, jestli v tom budou pokračovat," poznamenal. V areálu byla posílena bezpečnostní opatření.

reklama