reklama

Na velkém můstku si zazávodí tři čeští skokani, Hlava kvalifikací neprošel

Čestmír Kožíšek předvedl v kvalifikaci skok dlouhý 132,5 metru. Čestmír Kožíšek předvedl v kvalifikaci skok dlouhý 132,5 metru. autor: Reuters
Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek se kvalifikovali do sobotního závodu na velkém můstku. Naopak Lukáš Hlava, který nahradil v nominaci Vojtěch Štursu, neuspěl. Nejlepší skok v kvalifikaci předvedl Nor Robert Johansson.

Pchjongčchang - Trio českých skokanů na lyžích se na olympijských hrách v Pchjongčchangu představí v sobotním závodu na velkém můstku. Kvalifikaci dnes zvládli Čestmír Kožíšek, Roman Koudelka a Viktor Polášek, mezi padesátku postupujících se těsně nevešel Lukáš Hlava.

Kvalifikační kolo se z Čechů nejlépe vydařilo Kožíškovi, kterému velký můstek sedí víc než střední, na němž v Koreji do závodu nepostoupil. Skočil 132,5 metru a obsadil 23. místo. Koudelka, jenž ve zkušebním kole doletěl 138,5 metru, zaznamenal 116,5 metru a postoupil z 41. příčky. Polášek byl pětačtyřicátý (110,5), Hlava skončil s výkonem 106,5 metru druhý pod čarou na 52. místě.

Nejdelší pokus kvalifikace předvedl Japonec Rjoju Kobajaši, který přistál na 143,5 metru a byl třetí. První dvě místa obsadili Norové Robert Johansson (135) a Johann Andre Forfang (137). Němec Andreas Wellinger, olympijský vítěz ze středního můstku, skončil 135 metrů a byl čtvrtý. Obhájce zlata ze Soči Kamil Stoch byl se skokem 131,5 metru sedmý.

Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Prohlédněte zde
reklama