reklama

Nadal třetí zápas v jeden den hrát nechtěl. Štěpánek s Hradeckou jdou dál bez boje

Rafael Nadal se rozhodl šetřit síly. Rafael Nadal se rozhodl šetřit síly. autor: Reuters
Lucie Hradecká a Radek Štěpánek postoupili do čtvrtfinále olympijských her v Riu de Janeiro. A to bez boje. Rafael Nadal s Garbiňe Muguruzaovou totiž k vzájemnému utkání nenastoupili.

Rio de Janeiro - Český tenisový pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek bez boje prošel do čtvrtfinále smíšené čtyřhry na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Španělé Garbiňe Muguruzaová a Rafael Nadal k utkání 1. kola nenastoupili.

O postup do semifinále si česká dvojice zahraje s vítězem zápasu mezi Poláky Agnieszkou Radwaňskou s Lukaszem Kubotem a rumunským párem Irina Beguová, Horia Tecau.

Český tenis má jistou medaili z Ria! Šafářová se Strýcovou úchvatně otočily duel, vyhrály i H+H Český tenis má jistou medaili z Ria! Šafářová se Strýcovou úchvatně otočily duel, vyhrály i H+H Čtěte zde

Proč třetí nasazený pár ze soutěže mixů odstoupil, zatím není jasné, pravděpodobně to však bude kvůli velkému hernímu vytížení Nadala. Bývalá světová jednička, která se v Riu vrátila na kurtu po zranění, ve čtvrtek nejprve postoupila ve dvouhře a následně po boku Marca Lópeze i ve čtyřhře. Nadal se tak zřejmě rozhodl šetřit síly a smíšenou čtyřhru obětovat.

Jeho spoluhráčka Muguruzaová v Brazílii neměla příliš dobrou formu. Nečekaně prohrála už v osmifinále singlu dvakrát 1:6 s Portoričankou Mónicou Puigovou, která následně postoupila do semifinále, v němž změří síly s českou jedničkou Petrou Kvitovou. V ženské čtyřhře Muguruzaová ve čtvrtek prohrála čtvrtfinále.

reklama