reklama

Nejdražší oslava zlata v historii. Pozemní hokejisté ničili

Německý pozemní hokej řeší nepříjemný skandál. Německý pozemní hokej řeší nepříjemný skandál. autor: Reuters
Německý svaz nemá na to, aby uhradil škodu za půl milionu eur.

Berlín - Němečtí pozemní hokejisté při oslavách zlatých medailí na olympijských hrách v Londýně zdemolovali část vybavení luxusní výletní lodě MS Deutschland. Tvrdí to její provozovatel, který náklady na opravu vyčíslil na půl milionu eur (12,4 milionu korun) a nyní je požaduje po Německém svazu pozemního hokeje. Pro něj to však představuje čtvrtinu jeho ročního rozpočtu a odpovědnost za škody odmítá.

Za nejdražší oslavu olympijského zlata v dějinách označil německý deník Bild party na jedné z palub MS Deutschland, kde se 11. srpna spolu s členy vítězného týmu radovalo i dalších 350 hostů. Po večírku zůstalo podle rejdařství Deilmann na lodi propálené obložení z týkového dřeva a rozbité skleněné výplně.

Škody na pětihvězdičkové lodi se prodraží

Kvůli opravám muselo plavidlo na necelý týden přerušit provoz, což společnost stálo 450.000 eur. Dalších 50.000 eur si pak podle ní vyžádaly samotné renovační práce. "Jedná se o pětihvězdičkovou loď s velmi cennými materiály, takže se škody mohou rychle hodně prodražit," vysvětlila mluvčí rejdařství Kornelia Kneisslová.

Vedení Německého svazu pozemního hokeje údajně slíbilo, že případné škody způsobené při oslavách uhradí. Nyní ale za ně odmítá převzít odpovědnost. "Neobdrželi jsme žádné konkrétní požadavky ze strany rejdařství Peter Deilmann ani oznámení o škodách. A jelikož jsme nebyli pořadatelem této party, nemůže za ni svaz ani ručit," reagoval místopředseda svazu Remo Laschet.

Nejdřív tvrdil: Byla to pěkná oslava

Podivil se přitom, že provozovatel zveřejnil poničení lodi až dva týdny po oslavách. Krátce po nich označil kapitán MS Deutschland škody po večírku jen jako "prkotiny". "Byla to pěkná oslava. Na konci se toho trochu rozbilo, ale myslím, že nás to přebolí," uvedl tehdy podle agentury DPA velitel lodi Andreas Greulich.

Podle oslovených právníků bude dokazování odpovědnosti za škody na výletním plavidle obtížné, a není tak vůbec jasné, kdo nakonec požadovanou sumu za opravy uhradí.

reklama