FOTO Tým snů střílel strašně. Ani Obama neporadil

Američtí basketbalisté v poslední zámořské přípravě před odletem na olympijské hry vydřeli vítězství nad Brazílií 80:69. Ve Washingtonu před zraky prezidenta Baracka Obamy prohrával favorit olympijských her po první čtvrtině o deset bodů, nakonec ale pod vedením LeBrona Jamese, autora 30 bodů, blamáž nedopustil.
Téměř dvacet tisíc diváků ve Verizon Centre včetně hlavy státu zpočátku muselo mít obavy o výsledek, ale druhou čtvrtinu domácí tým vyhrál 20:5 a přes trvale mizernou střelbu už obrat nedovolil. Diváci si od basketbalové mizérie odpočinuli při obvyklém programu, do kterého byl vtažen i Obama
"Nabádal jsem hráče, že když už to nejde v útoku, ať se tím nenechají ovlivnit v obraně. Neudělali to, zápas nám vyhrála právě obrana," řekl trenér Mike Krzyzewski.
V poločasové přestávce navštívil americký tým v šatně Obama. Kouč Krzyzewski po společenském setkání v nadsázce řekl, že od něj čekal trochu pomoci. "Měl jsem pak možnost s ním pohovořit a řekl jsem mu, že měl hráčům říct, ať začnou trochu střílet," uvedl Krzyzewski. Jediný, kdo ve střelbě obstál, byl LeBron James, autor 30 bodů.