Nepejchal byl ve střelbě z malorážky vleže třiatřicátý

12. 8. 2016 15:21
Nepejchal v dnešní kvalifikaci dosáhl nástřelu 620,5 bodu, za finálovou osmičkou zaostal o 4,3 bodu. Kvalifikace nejlépe vyšla Rusům. Z první příčky postoupil Sergej Kamenskij s 629 body, ze druhé Kirill Grigorjan (628,9).
Filip Nepejchal.
Filip Nepejchal. | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Sedmnáctiletý sportovní střelec Filip Nepejchal zůstal na olympijských hrách v Riu daleko za postupem do finále libovolné malorážky vleže, v kvalifikaci obsadil 33. místo. Připsal si tak o dvě příčky lepší výsledek než v pondělní kvalifikaci vzduchovky.

Ve finále Rusové navázali na kvalifikační výkon postupem mezi nejlepší čtyři, ale medaili získal jen třetí Grigorjan. Zlato si vystřílel po suverénním výkonu vítěz loňských Evropských her Henri Junghänel z Německa. Držitel světového rekordu ve finálové části výkonem výkonem 209,5 porazil o 1,3 bodu Korejce Kim Čong-hjona, jenž získal druhé stříbro v kariéře po druhém místě v libovolné malorážce na 3 x 40 ran z Londýna.