reklama

Neuvěřitelný příběh má další pointu. Ledecká vybojovala olympijské zlato v super-G s prasklou botou

Ledecká dojela do cíle super-G s prasklým lyžákem. Ledecká dojela do cíle super-G s prasklým lyžákem. autor: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Na lyžích z druhé ruky, s prasklým lyžákem a vysokým startovním číslem. Tak Ledecká vyhrála senzační olympijské zlato.

Praha - Ester Ledecká si dojela pro olympijské zlato v superobřím slalomu, kterým šokovala celý svět, s prasklinou na pravé lyžařské botě. Krátce před startem závodu na hrách v Pchjongčchangu se jí uvolnila spona spravující dřívější prasklinku na starších lyžácích, v kterých jezdí nejrychleji.

"Pravý přezkáč měla prasklý," prozradil otec lyžařky a snowboardistky Janek Ledecký v dnešním pořadu České televize Dobré ráno. "Stalo se to, když si zapínala lyžák před startem. Mezi první a druhou přezkou se objevila velká prasklina," řekl ČTK Tomáš Bank, sjezdařský trenér dvaadvacetileté závodnice.

Ledecká jezdí ve starších lyžařských botách, které už byly spravované. "A spona, která řešila dřívější problém, vyletěla," doplnil Tomáš Bank. "Závodníci jsou spjatí s materiálem, kterému věří, a jezdí proto na starých věcech," uvedl.

Sjezdařské boty Ledecké spadají do kategorie staré. "Jsou rozbité, ale dobré. Je v nich nejrychlejší. Nikdo neví proč. Výrobce se snaží udělat nové úplně stejné, ale pořád to nejde. A dokud nenajde rychlejší, tak v nich bude jezdit," řekl Bank.

Válečný veterán, matka dvojčat i obojživelníci. To jsou čeští paralympici Válečný veterán, matka dvojčat i obojživelníci. To jsou čeští paralympici Prohlédněte zde

Ve stejných lyžácích nastoupí Ledecká příští týden ve finále Světového poháru v Aare do sjezdu a super-G. "Budou od firmy opravené. S materiálem to je složité. Když máte boty, v kterých jste o půl vteřiny rychlejší, jiné si nevezmete," konstatoval Bank.

Ledecká na olympiádě vyhrála senzačně super-G s vyšším startovním číslem 26 o setinu sekundy před favorizovanou Rakušankou Annou Veithovou, která už slavila vítězství. O týden později přidala česká závodnice v Koreji druhé olympijské zlato, když splnila roli favoritky v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

V Tokiu na windsurf? Jasně, smála se po druhém zlatu Ledecká ČOV |  05:07
Jak Ester k vítěznému páru přišla. Ledecká nové lyže nechce, ojetými šetří čas Jak Ester k vítěznému páru přišla. Ledecká nové lyže nechce, ojetými šetří čas Čtěte zde
reklama