reklama

Obhájce zlata Murray se v Tokiu odhlásil z dvouhry. V deblu chce ale uspět

Andy Murray na olympijském turnaji v Tokiu. Andy Murray na olympijském turnaji v Tokiu. autor: Reuters
Britský tenista Andy Murray, vítěz dvouhry z Londýna i z Ria, se krátce před zápasem 1. kola odhlásil z olympijského turnaje. Bývalý první hráč světa měl v posledních letech zdravotní problémy, absolvoval opakované operace kyčlí a lékaři mu v Tokiu doporučili, aby pokračoval jen ve čtyřhře, kterou hraje s Joem Salisburym.

Murray měl v 7:00 SELČ nastoupit proti devátému nasazenému Felixi Augerovi-Aliassimemu. Místo něj hrál náhradník Max Purcell z Austrálie a kanadského favorita překvapivě vyřadil. "Jsem velmi zklamaný, že musím vzdát dvouhru, ale lékaři mi doporučili, abych ve dvou turnajích nehrál. Soustředím se na čtyřhru s Joem," uvedl Murray v prohlášení britského týmu.

Všichni čeští tenisté postoupili: Plíšková smetla Cornetovou, Kvitová zdolala Italku Všichni čeští tenisté postoupili: Plíšková smetla Cornetovou, Kvitová zdolala Italku Čtěte zde

V sobotu Murray a Salisbury vyřadili v úvodním kole čtyřhry druhý nasazený francouzský pár Pierre-Hughes Herbert, Nicolas Mahut.

Čtyřiatřicetiletý Murray poprvé na olympiádě startoval v roce 2008 v Pekingu, kdy vypadl v prvním kole. V roce 2012 v Londýně získal zlato a triumf zopakoval o čtyři roky později v Riu de Janeiro. Z roku 2012 má ještě stříbro ze smíšené čtyřhry s Laurou Robsonovou.

Na okruhu ATP získal 46 titulů, z toho třikrát triumfoval na grandslamech. Nyní mu ale v žebříčku patří až 104. místo.

reklama