reklama

Oloupení američtí plavci byli zadrženi v Brazílii na letišti, Lochte stihl uniknout

Ryan Lochte. Ryan Lochte. autor: Reuters
Američtí plavci Jack Conger a Gunnar Bentz byli vyvedeni z letadla. Brazilská policie je odmítla pustit zpět do USA. V Riu totiž probíhá vyšetřování jejich údajného přepadení.

Rio de Janeiro – Americké plavce, kteří byli společně se slavnějším reprezentačním kolegou Ryanem Lochtem přepadeni a oloupeni v taxíku, brazilské úřady zadržely na letišti a zabránily jim vrátit se do USA. Mluvčí Amerického olympijského výboru potvrdil, že z letadla byli vyvedeni Jack Conger a Gunnar Bentz.

Kde se aktuálně pohybuje třetí z Lochteho společníků James Feigen, není jasné. Jeden policejní zdroj agentuře Reuters řekl, že byl také zadržen na letišti. Jiný zdroj ale uvedl, že Feigen sice měl rezervaci na stejný let a policisté ho chtěli zadržet, ale nenašli ho.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

V odletu z Brazílie tak úřady zabránily minimálně polovině obětí víkendového přepadení v taxíku. Samotný Lochte se už zřejmě vrátil domů. Stihl to ještě před rozhodnutím soudu, že kvůli vyšetřování nesmí opustit zemi. Návrat dvanáctinásobného olympijského medailisty agentuře AP potvrdil jeho otec. Reportéři AP, kteří sledují plavcův dům v Severní Karolíně, ale Lochteho osobně nespatřili.

Lochte NBC řekl, že ozbrojení lupiči se vydávali za policisty, čtveřici plavců v taxíku zastavili a sebrali jim peníze či mobilní telefon. Brazilská policie ale zatím podle agentury AP nemá dostatek důkazů, že se loupež odehrála. Plavci podle ní nebyli schopni během policejních výslechů popsat klíčové detaily.

reklama