Olympiáda začala výhrou domácích fotbalistek nad Zélandem

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
25. 7. 2012 23:00
Olympijské hry byly odstartovány. Sice ještě ne oficiálně, ve středu se však rozeběhl turnaj fotbalistek.
Britské fotbalistky se radují z gólu s jeho autorkou Stephanií Houghtonovou
Britské fotbalistky se radují z gólu s jeho autorkou Stephanií Houghtonovou | Foto: Reuters

Cardiff - Olympijské hry v Londýně byly odstartovány. Sice ještě ne oficiálně, ve středu se však rozeběhl turnaj fotbalistek.

Turnaj začal zápasem skupiny E, v němž domácí fotbalistky porazily na stadionu Millennium v Cardiffu Nový Zéland 1:0.

Jedinou branku utkání vstřelila v 64. minutě povedenou střelou z přímého kopu Stephanie Houghtonová.

Ve druhém zápase skupiny se dobře uvedly finalistky posledních Her z Brazílie, které deklasovaly Kamerun 5:0.

Dvěma góly se na tom podílela nejlepší fotbalistka planety Marta.

Američanky dokonaly parádní obrat

Na úvod nezaváhaly ani obhájkyně titulu z USA, které sice ve skupině G na glasgowském Hampden Parku prohrávaly po 14 minutách s Francií 0:2, ještě do poločasu však vyrovnaly a nakonec vyhrály 4:2.

Američankám, které pod pěti kruhy útočí na třetí zlato za sebou, pomohla dvěma góly k výhře Alex Morganová.

Ve druhém zápase skupiny porazily Severní Korejky Kolumbii 2:0 díky brankám Song Hui.

Zápas začal o 50 minut později, protože hráčky KLDR odmítaly nastoupit kvůli chybě pořadatelů, kteří před hymnami na velkoplošné tabuli zobrazily jihokorejskou vlajku.

Nezaváhaly ani mistryně světa Japonky

Vstup do turnaje se povedl také úřadujícím mistryním světa z Japonska, které ve skupině F v Coventry porazily Kanadu 2:1.

Ve druhém zápase skupiny porazily Švédky Jihoafrickou republiku 4:1. Dva góly Švédek vstřelila Lotta Schelinová.

Skupina E (Cardiff):

Británie - Nový Zéland 1:0 (0:0)

Branka: 64. Houghtonová.

Kamerun - Brazílie 0:5 (0:2)

Branky: 7. Francielle, 10. Renata Costa, 74. Marta (pen.), 80. Cristiane, 88. Marta.

Skupina F (Coventry):

Japonsko - Kanada 2:1 (2:0)

Branky: 33. Kawasumiová, 44. Miyamaová - 55. Tancrediová

Švédsko - JAR 4:1 (3:0)

Branky: 7. Fischerová, 20. Dahlkvistová, 21. Schelinová, 63. Schelinová - 60. Modiseová.

Skupina G (Glasgow):

USA - Francie 4:2 (2:2)

Branky: 19. Wambachová, 32. Morganová, 56. Lloydová, 67. Morganová - 12. Thinyová, 14. Delieová

Kolumbie - Severní Korea 0:2 (0:1)

Branky: 39. a 86. Song Hui