reklama
1:30 • Olympijské hry v Tokiu • Den 9

Olympijské hry v Tokiu: Den 9

15:55

Tímto se s vámi pro dnešek rozloučíme. Děkujeme za pozornost a u on-line přenosu z olympijského dění se budeme těšit zase zítra, již od 2:00. V ranním atletickém bloku se představí mílařky Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková a Simona Vrzalová. Poprvé půjdou do akce rychlostní kanoisté: kajakář Josef Dostál na kilometru a deblkanoe s bratry Martinem a Petrem Fuksovými na stejné distanci.

Od 4:30 se rozběhne program zápasnické soutěže s českým želízkem Arturem Omarovem a střelecké klání s malorážkou, v němž budou Česko reprezentovat Petr Nymburský a Jiří Přívratský. Odpolední atletický blok nabídne hned několik finále a kvalifikaci tyčkařek s Romanou Maláčovou.

15:15

Vítěz mužské stovky Lamont Marcell Jacobs, který během dnešního programu dvakrát zlepšil evropský rekord:

14:53

Olympijským vítězem ve stovce je Evropan! Je to Ital Lamont Marcell Jacobs v evropském rekordu 9,80 sekundy. Něco neuvěřitelné. Druhý skončil Fred Kerley z USA a třetí Kanaďan André de Grasse.

14:51

Zharnel Hughes ulil start a finále si nezaběhne.

14:50

A teď je tady absolutní vrchol dnešního dne. Finále mužské stovky a hledání nástupce Usaina Bolta. Vyhraje Kanaďan André de Grasse, Američan Fred Kerley, Brit Zharnel Hughes nebo někdo úplně jiný?

14:42

Už i perfektní výškařská show má své rozuzlení a dva vítěze. Mutaz Issa Baršim z Kataru a Ital Gianmarco Tamberi se rozhodli, že se rozeskakovat nebudou a zlato si s výkonem 237 centimetrů podělí. Bělorus Maksim Nědasekov s horším zápisem slaví bronz.

14:41

Vít Müller zaběhl na olympijských hrách v Tokiu v semifinále závodu na 400 metrů překážek čas 49,69 sekundy, což stačilo na 22. místo.

14:36

Stříbro mezi trojskokankami získala Patrícia Mamonaová z Portugalska, bronz ukořistila Španělka Ana Peleteirová.

14:35

Neskutečný závěr soutěže trojskokanek! Yulimar Rojasová z Venezuely skočila světový rekord - 15,67 metru. Dosavadní maximum posunula o 17 centimetrů! Nádherný pokus a stvrzení suverénního zlata.

14:18

Fenomenální Venezuelanka Yulimar Rojasová v akci:

14:10

V basketbalu je znám program čtvrtfinále. A zejména v souboji Španělska s Američany je rozhodně na co se těšit. Čtvrtfinále se bude hrát v úterý.

3:00 Slovinsko - Německo,

6:40 Španělsko - USA,

10:20 Itálie - Francie,

14:00 Austrálie - Argentina.

14:00

Velké věci se dějí ve výškařském sektoru, kde Mutaz Issa Baršim z Kataru a Bělorus Maksim Nědasekov skočili 237 centimetrů. Ve hře jsou přitom ještě další borci jako Gianmarco Tamberi z Itálie či Australan Brandon Starc. Mezi trojskokankami září Yulimar Rojasová z Venezuely, která už předvedla olympijský rekord 15,41 metru.

13:38

Belgická gymnastka Nina Derwaelová získala na olympijských hrách v Tokiu zlatou medaili na bradlech. Navázala na dva tituly mistryně světa.

13:25

Jasmine Camachová-Quinnová z Portorika se v semifinále ženské stovky s překážkami blýskla olympijským rekordem 12,26 vteřiny. V zítřejším finále, které bude součástí dopoledního bloku, se tak můžeme těšit na velké věci.

13:02

Nástupce Usaina Bolta na olympijském trůnu v běhu na 100 metrů nebude z Jamajky. Jednatřicetiletý Yohan Blake, mistr světa z roku 2011, byl v semifinále až šestý v čase 10,14 a mezi osmičku finalistů se nevešel. Nepostoupil ani letos nejrychlejší Američan Trayvon Bromell.

Nejlepší čas v semifinále zaběhl překvapivě Číňan Su Ping-tchien, který časem 9,83 vylepšil asijský rekord. Ital Lamont Jacobs byl jen o setinu pomalejší a to mu vyneslo evropský rekord.

V dalších bězích si vedli nejlépe Američan Fred Kerley, který má z MS v Dauhá bronz ze čtvrtky a až letos se začal naplno věnovat nejkratšímu sprintu, a Brit Zharnel Hughes.

OH Tokio 2020, atletika, běh na 100 m, semifinále, Yohan Blake Zleva Jimmy Vicaut z Francie, Fred Kerley z USA, Andre De Grasse z Kanady, Yohan Blake z Jamajky a Tlotliso Leotlela z JAR. | Foto: Reuters
12:59

Ve cvičení na koni našíř obhájil zlato z Ria britský gymnasta Max Whitlock. Stejně jako na předloňském mistrovství světa za ním na druhé příčce skončil Lee Čch'-kchaj z Tchaj-wanu. Bronz získal domácí Kazuma Kaja.

OH Tokio 2020, gymnastika, Max Whitlock Max Whitlock slaví triumf. | Foto: Reuters
12:19
11:51

Německý tenista Alexander Zverev vyhrál olympijský turnaj ve dvouhře. Čtvrtý nasazený hráč ve finále porazil Rusa Karena Chačanova hladce 6:3, 6:1 a tokijský triumf přiřadil ke svému dosud nejcennějšímu úspěchu, titulu z Turnaje mistrů. K tomu ho před třemi lety dovedl jako kouč Ivan Lendl.

Finálový zápas trval jen hodinu a 19 minut. Bronz získal Španěl Pablo Carreňo po sobotní výhře nad světovou jedničkou Srbem Novakem Djokovičem.

Rusko-německé olympijské finále se hrálo i před 21 lety v Sydney. Tommy Haas tehdy prohrál s Jevgenijem Kafelnikovem v pěti setech.

Alexander Zverev a jeho zlatá radost na LOH 2020 Radost německého tenisty Alexandra Zvereva po triumfu na LOH v Tokiu. | Foto: Reuters
Sport
Sport
1. 8. 2021
reklama