reklama

Olympiádu tu nechceme ani letos. Japonci se vyslovili proti hrám, nákaza opět bují

Obří olympijské kruhy svítí nad vodní plochou v Odaiba Marine Park v Tokiu Obří olympijské kruhy svítí nad vodní plochou v Odaiba Marine Park v Tokiu autor: Reuters
Zhruba osmdesát procent Japonců v průzkumu agentury Kjódó uvedlo, že by olympijské hry v Tokiu měly být znovu odloženy nebo zrušeny. V zemi roste počet nakažených koronavirem a od pátku platí v metropoli a třech sousedních prefekturách stav nouze.

V průzkumu 35,3 procenta respondentů dalo přednost zrušení her a 44,8 procenta se vyslovilo pro další změnu termínu. Tokijská olympiáda byla loni na jaře odložena o rok na 23. července až 8. srpna letošního roku.

Japonsko v poslední době zaznamenalo denní přírůstky nově potvrzených případů nákazy koronavirem přesahující 7000. V sobotu úřady uvedly, že v Tokiu za posledních 24 hodin testy odhalily 2447 infikovaných, v celém Japonsku pak rekordních 7490. Celkem se v zemi s 126 miliony obyvatel nakazilo přes 270 000 lidí, z nichž více než 3900 zemřelo.

Ve jménu silného národa. Bizarní normy drtí čínské sportovce a jejich olympijské sny Ve jménu silného národa. Bizarní normy drtí čínské sportovce a jejich olympijské sny Čtěte zde
reklama