reklama

Olympijské zlato ve snowboardcrossu obhájil Francouz Gaultier

Pierre Vaultier, vítěz snowboardcrossu na ZOH 2018 Pierre Vaultier, vítěz snowboardcrossu na ZOH 2018 autor: Reuters
Jan Kubičík do bojů o medaile nezasáhl, vypadl už v osmifinále.

Pchjongčchang - Olympijské zlato ve snowboardcrossu v Pchjongčchangu obhájil Pierre Vaultier z Francie. Na druhém místě dojel Jarryd Hughes z Austrálie a třetí ve finále skončil Regino Hernández ze Španělska. Jediný český zástupce Jan Kubičík vypadl hned v osmifinále.

Úřadující mistr světa Gaultier navázal na triumf ze Soči a olympijský snowboardcross díky třicetiletému Francouzovi tak zatím stále zná pouze dva vítěze. Oba předchozí závody na hrách v Turíně a ve Vancouveru ovládl americký reprezentant Seth Wescott.

Gaultier si musel obhajobu tvrdě vybojovat, protože v semifinále se zapletl do hromadného pádu. Pětinásobný vítěz Světového poháru se však nejrychleji zvedl a nakonec obsadil třetí místo, které jako poslední zajišťovalo místo ve finále. Stříbrný medailista ze Soči Nikolaj Oljunin už takové štěstí neměl, protože se zranil a jízdu nedokončil.

Kubičík zajel v kvalifikaci 32. čas, ale ve své osmifinálové jízdě poté obsadil dvaadvacetiletý olympijský debutant z Dukly Liberec poslední páté místo. Závod žen s olympijskou vítězkou ze Soči Evou Samkovou je v Pchjongčchangu na programu v pátek.

Snowboarding:

Snowboardcross - muži:

1. Vaultier (Fr.), 2. Hughes (Austr.), 3. Hernández (Šp.), 4. Baumgartner, 5. Dierdorff (oba USA), 6. Pullin (Austr.), 7. Hämmerle (Rak.), 8. Nörl (Něm.), 9. Lindfors (Nor.), 10. Bolton (Austr.), …35. Kubičík (ČR).

Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Prohlédněte zde
reklama